Çilem Duman yeni single feat projesi “İki Bilet” ile dinleyicilerine merhaba diyor. Projenin süpervizörlüğünü üstlenen Çilem Duman’ın güncel sound ve tarzıyla yer alacağının habercisi “İki Bilet”şarkısı Seyhan Müzik etiketiyle 27 Ekim Perşembe Netd de yayınlanacak klibi ile birlikte tüm dijital platfomlarda yerini alıyor. Şarkının sözü müziği ve aranjesi Güneş Kerpiççi imzası taşımakta . Klip yönetmeni olarak kameranın başına Çilem Duman geçti.
Çilem Duman’dan trap soundlarda genç yetenek Güneş Kerpiççi ile feat yorumladığı proje dinleyicinin beğenisine sunuluyor. Şarkının klibi İstanbul’un grafiti dokularının yeraldığı Karaköy sokaklarında çekildi. Klip yönetmeni Çilem Duman olan şarkının klibi renkli dokularda popüler formda sıcak bir hava yansıtmakta.

Çilem Duman kimdir?

Çilem Duman yedi yaşından itibaren klasik piyano ve mandolin eğitimiyle müzik hayatına ilk adımı atmıştır.Müzik eğitiminde İzmir Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Flüt Bölümünden 1999 yılında mezun olmuştur.Sonrasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Şan Bölümünden dereceyle mezun olmuştur.Profosyonel sahne çalışmalarına 1999 yılından itibaren lise sonrası başlamıştır.Birçok yaklaşık onüç lisanda eserler seslendiren müzisyen(İngilizce ,İtalyanca, İspanyolca, Fransizca, Rumca, Rusça, Boşnakça Makedonca Portekizce Arnavutça vs.dillerde) Napoliten ,Operatik, Jazz, Bati Pop, Türkce Pop tarzlarında geniş bir repertuara sahiptir.Sahne aldığı birçok festival ve konserlerde özel teşekkür plaketleri alan müzisyen ayrıca bircok sosyal sorumluluk projesi konserlerinde ve projelerinde yeralmaktadır. .Sanatçı 21Haziran 2014 tarihinde düzenlenen TRT Altın Anten Beste Yarışmasında Mine Mucur bestesi olan “Aşk Gitmez Benden” isimli eseri TRT Müzik ekranlarında yayımlanan canlı yayında yorumlamıştır.

Müzisyen kimliğini her alanda yaşatan Çilem Duman Özel Acıbadem Anadolu Lise ‘sinde Müzik Ögretmeni olarak genç yetenekler yetiştirmiştir.Muzik Eğitim projelerinde de 2014 yılı Şubat Mart aylarında Avrupa Birligi Bakanlığı Comenius Projesi dahilinde eğitimci kimliğiyle ülkemizi temsil etmiş İtalya’da bulunmuştur.Ayrıca bir çok albüm çalışmalarında Vokal Koçu SözYazarı Besteci kimliğiyle yer almaktadır.2014 Mart Ayı Söz Müzik Çilem Duman’a ait olan Ancak Rüyalarda Buluşuruz isimli eseri TMC etiketiyle Sanatçı ZelihaSunal tarafından yorumlanmıştır..30 Ocak 2015 tarihinde Sözü Müzik kendisine ait olan “Ne Demek Lazım” isimli ilk single çalışması sonrası Çilem Duman devamında Sinerji Aklın Yolu ve 2019 Ahmet Selçuk İlkan eseri Yıllar Affetmez ve 2021 Mart ayında söz ve bestesi kendisine ait olan Yaralı Kalbim şarkısını dinleyici ile buluşturmuştur.2015 Bulgaristan Varna da düzenlenen Uluslararası Discovery Pop Müzik Festivalinde ülkemizi temsil etmistir. Award For Most Universal Talent ödülünü kazanmıştır.2016 senesinde Bosna Hersek te ülkemizi kültür ve sanat temsilcisi olarak temsil etmiş ve resital konserler vermiştir.Türkiye de de birçok ödül platformlarında EnİyiBayanSesiSanatçı ödüllerini alan ÇilemDuman birçok Uluslararası projede ülkemizi temsil etmeye devam etmektedir.
Çilem Duman Türk Dünyası ülkelerinde yeraldığı projelerle ile ülkemizden tek sanatçı olarak temsil etmekte ve Türkçe konuşan ülkelerde yoğun bir dinleyici kitlesine sahiptir.2022 Ocak ayında Tarihi Türk Zirvesi çalışmalarında Türkiye den tek isim olarak ülkemizi temsil etmiş ve Tarihi miraslarımızdan Kazakistan Türkistan şehri kültür temsilciliği ünvanına sahip olmuş ve teşekkür belgeleriyle sanatçı Çilem Duman ödüllendirilmiştir.Üniversite gençliğinin yoğun ilgisine sahip olan Çilem Duman 2022 İstanbul Gelişim Üniversitesi 9.Medya Ödüllerinde Uluslararası Türk Kadın Sanatçı ödülünü almıştır. Güneş Kerpiççi kimdir?Aranjör, söz yazarı ve şarkıcı 12 Ekim 1995’te Çorlu’da dünyaya gelen Güneş Kerpiççi, müziğe ortaokul yıllarında ilk sözlerini yazarak başladı. İlerleyen yıllarda ev stüdyosunu kurarak ilk kayıtlarını almaya başladı. Lise hayatı boyunca aktif bir şekilde müziğe devam eden Güneş Kerpiççi, bu süreçte kendini prodüksiyon, söz yazarlığı ve beste yapma konusunda geliştirmeye devam etti. Eğitim nedeniyle kısa bir süre ara verdiği müzik hayatını “neler olup bittiğini izleyerek anlama süreci” olarak betimleyen Güneş Kerpiççi, bugün en güncel soundlar ve tarzıyla karşınızda.