Ramazan aylarında ekranlarda dini sohbetler yapan ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu’nun Koronavirüs (Kovid-19) olduğu iddia edilmişti. Hatipoğlu son olarak Twitter’dan şu açıklamayı yapmıştı; ”Sevgili dostlar. Korona tanısı ile tedavi görüyorum. Evimde tedavi oluyorum. Sıkıntılı bir durum yok hamd olsun. Allah bana ve tedavi gören bütün hastalara şifa versin. Arayan, dua eden bütün dostlara teşekkür ederim. Allah hepinizi korusun”
Bu haberin duyulmasının ardından bir çok ünlü ve siyasi isim sosyal medya üzerinden Nihat Hatipoğlu için geçmiş olsun mesajları yayınladı. işte gelen o mesajlardan bazıları;

Uğur Işılak; ”Nihat Hatipoğlu’na Allah’tan şifa diliyorum.Nihat Hatipoğlu gibi kendi halinde olan bir ilim adamına hastayken dahi saldıran ruh hastalarına ise şifa dilemek mümkün değil; zira müptezelliğin, adiliğin ve nefretin, tıpta henüz bir çaresi bulunamadı.”

Cübbeli Ahmet Hoca; ”Ehl-i Sünnet îtikadının değerli seslerinden olan Nihat Hatipoğlu Hocaefendi kardeşimize yakalanmış olduğu hastalıktan bir an evvel kurtulması için Rabbimize duâ ediyoruz.”

Abdurrahman Önül; ”Nihat Hatipoğlu hocam hastadır tedavi görüyor ALLAH rızası için dua’larınızı eksik etmeyiniz..”

Sedat Uçan; ”En kısa sürede iyileşip yine aramıza dönmen ve canı gönülden bu ümmet için yapmış olduğunuz samimi dualarınız sohbetleriniz hürmetine Rabbim bütün hastalarımıza ve sizede Şafi isminin hürmetine şifa İhsan eylesin saygıdeğer Nihat Hatipoglu hocam.En kısa sürede aramıza döneceğine gönülden inanıyoruz, dua ile kalın inşallah”
Bayram Büyükoruç; ”Rabbim cümle hastalara ve Nihat Hatipoglu Hocamıza şafi ismi hürmetine şifa ihsan etsin çok geçmiş olsun hocamızı sevdiklerine bağışlasın inşallah Amin..”

Seyfullah Çakmak; ”Alimler Resulullah’ın yer yüzündeki varisleridir. Sevgili Hocam Nihat Hatipoglu geçirmiş olduğu rahatsızlık sebebiyle dua beklemektedir. Şafii ismi hürmetine Rabbim Nihat Hocama ve tüm hasta kullarına şifa nasip etsin…Sizlerden hocamıza ismen dua etmenizi rica ediyorum…”

Mustafa Destici; ”Covid-19 test sonuçları pozitif çıkan Deva Partisi Genel Başkanı sayın Ali Babacan ve kıymetli hocamız Nihat Hatipoğlu Beyefendilere diğer hastalarımızla birlikte geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, en kısa zamanda sağlıklarına yeniden kavuşmalarını Rabbim’den niyaz ediyorum.”