Written By DS Kültür Sanat
Categories:

Sevilen tiyatro ve sinema oyuncusu Zafer Algöz, geçtiğimiz yıllarda İnkılâp Kitabevi etiketiyle yayınladığı ”Haşırt Dı Bilekbord” isimli kitabı büyük beğeni topladı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ”İlk kitabım Haşırt Dı Bilekbord 20.baskısını yaptı. Okurlarımın ilgisine teşekkürler” ifadelerini kullandı.
Zafer Algöz; Kemal Sunal’dan Sadri Alışık’a, Öztürk Serengil’den Fatma Girik’e, Erkan Can’dan Cem Yılmaz’a pek çok sanatçıyla setlerde, sahnede ve dost meclislerinde yaşadıklarını anlatıyor. Haşırt Dı Bilekbord güldürüyor, hüzünlendiriyor ve sanat dünyasının önemli isimlerini daha yakından tanıma fırsatı sağlıyor.Usta bir oyuncunun tanıklıklarıyla sese ve zamana soluk veren öyküler…
Cem Yılmaz arka kapak yazısında şu ifadeleri kullanmıştı; “Zafer Abimin bu yazılarını okurken gerçekten çok güldüm. Mal güzel. Müthiş bir zamanlama ile yazılmış performanslar gibiler. Bazen bu performanslara canlı tanıklık da ettim, çok şanslıyım. Hem esnek hem beton gibi sağlam öyküler. Peki, hiç düşündünüz mü nedir bunun sebebi? Ben düşündüm.İyi şeyleri ancak iyi çocuklar yapar.Zafer Abim de hiç yaşlanmayan o iyi çocuklardandır.”