Masadan yaptığı tahta ile öğrencilerine ders anlatan öğretmen sosyal medyada gündem olmuştu. Bunun üzerine sosyal medyanın sevilen isimlerinden youtuber Uras Benlioğlu ”Umarım çokça öğretmenimize tahta yardımı yapacağız” dedi.
Uras Benlioğlu yaptığı açıklamada; Arkadaşlar dün hikayemde bahsetmiştim. Evde online eğitim verirken yazı tahtası eksikliği çeken öğretmenlerimizi gördüm sosyal medyada. Doktorlarımız uyumadan, salgının tam ortasında bizim için savaşırken. Öğretmenlerimiz de yavrularımızın geleceği için görev başındalar. Evinde bu şekilde eksikliklere rağmen öğrencilerine ders vermeye çalışan öğretmenlerimizin 5’ine yazı tahtası hediye etmek istedim.

Ardından takipçilerimin “biz de yardım etmek istyoruz” demesiyle sayı artıyor. Hiçbir öğretmenim beni takip etmek ya da bu postun altına bir şey yazmak zorunda değil. Kimsenin rencide olmasını istemem. Bunu yerine profilimdeki mail adresine yazmaları yeterli. Umarım çokça öğretmenimize tahta yardımı yapacağız. Şimdiden teşekkürler:) #bizbizeyeteriz ifadelerini kullandı.