Written By DS Kültür Sanat
Categories:

Yeşilçam’ın sevilen isimleri ile bir araya gelmeye devam eden yazar Emrah Soğukpınar, yeni paylaşımında dublaj sanatçıcısı ve oyuncu Jeyan Mahfi Tözüm ile bir araya geldi. Türk sinemasının önemli kadın oyuncularına sesiyle hayat veren ünlü tiyatro ve dublaj sanatçısı Jeyan Mahfi Tözüm, hayat enerjisi ve değişmeyen gülümsemesi ile izleyenleri hem duydulandırdı hemde tebessüm ettirdi.
100’e yakın tiyatro oyununda görev alan ve sinema filmi, dizilerde rol aldı. Başta Türkan Şoray, Filiz Akın, Fatma Girik, Emel Sayın, Belgin Doruk, Gülşen Bubikoğlu, Ahu Tuğba olmak üzere birçok oyuncuyu sayısız filmde seslendirdi. Türk sinemasındaki kadın seslerinin büyük bir çoğunluğunu Jeyan Mahfi Tözüm seslendirmiştir.

Jeyan Mahfi Tözüm, paylaşılan video’da ”Sağlığım, sıhhatim yerinde Allah’ıma şükürler olsun. iyi olmaya çalışıyorum, güzel şeyler düşünmeye çalışıyorum. Size çok teşekkür ediyorum, hoşçakalın.” ifadelerini kullandı. Yazar Emrah Soğukpınar ise yaptığı bu paylaşımın altına: ”On yıllar öncesine, en güzel senelerimize götürüp duygulandıran o ses, sondaki kahkahanın güzelliği ve aşinalığı. 95 yıllık ömre ve bu 15 saniyeye sığan aslında Yeşilçam değil, biziz. En güzel senelerimiz, eski İstanbulumuz ve gülüşlerimiz. Beklediğiniz video, Jeyan Tözüm hanımefendinin “güzel değilim, olmaz” demesine rağmen güzelliğini ifade edişim ve kıramayışı ile sizlerle.” notunu düştü.