Geçtiğimiz aylarda yayınladığı ”Gemi” isimli çalışması ile 100 binin üzerinde görüntülenme alan güzel şarkıcı Yeşim Mutun, yeni çalışması ”Dans et benimle” yi müzikseverlerin beğenisine sundu. Bizde yeni çalışması ile ilgili merak edilen soruları bizzat kendisine sorduk, işte o keyifli sohbet.
Samet Tosun: ”Dans et benimle” nasıl ortaya çıktı, bize biraz bahseder misin ?

Yeşim Mutun: Ben çok dans etmeyi sevdiğim icin eski yılların disko havasında bi şarkı yapmak istedim. Eğlenceli ve samimi bir şarkı olsun istedim ve bu şekilde bir şarkı ortaya çıktı. Şarkıda Hollandaca, Türkce, İngilizce ve Kürtçe’yi kullanarak Dans et benimle dedim. Burada ki amacım müziğin birleştirici gücüne inandığım için farklı dillerde insanları birleştirmekti. Umarım bir nebze de olsa başarabilmişimdir. Şarkının söz, müziği ve dans kareografisi bana ait, prodüktörlüğünü Daniel Wanrooy, video klip yönetmenliği de Remy Verduin (Motion Madness) üstlendi.

Samet Tosun: O zaman birazda klip çekimlerinden bahsedelim ?

Yeşim Mutun: Utrecht’te Woolloomoolloo diskotek’te klibi cektik. Utrecht’te Woollomoolloo, diskotek’te klibi çektik. Klip yönetmeni Remy Verduin, pandemiden dolayı dışarıdan kimseye sormak istemedim klibimde bana eşlik etmeleri icin, o yüzden klibimde ailem bana eşlik etti. Şarkım ve klibimde çok samimi ve eğlenceli bi şekilde oluştu.