Written By DS Kültür Sanat
Categories:

Son zamanların en iyi çıkış yapan kadın sanatçılarından biri olan Zeynep Bastık, Ezhel’in “Felaket” şarkısına yaptığı cover ile sosyal medyada gündem haline gelmişti ve son olarak Mustafa Sandal düeti ile müzikal anlamda üst sıralara çıktığını söylemekte mümkün elbette, bu nedenle internette merak edilen isimler arasında listenin en başında geliyor diyebiliriz.
Amerika turnesi tehlikede mi, bir gelişme var mı ?

Zeynep Bastık: Amerika turnemiz malesef iptal arkadaşlar.

Yeni albüm ne zaman ?

Zeynep Bastık: Albüm olur mu bilemiyorum ama evde olmamız gereken şu dönemi üreterek, yapabildiğim kadar şarkı yaparak geçirmek istiyorum. Bakarsınız albüm olur.

Koronavirüs’ten korkuyor musunuz ?

Zeynep Bastık: Herkes gibi bizde endişeliyiz. Ama panik olmadan, önlemlerimizi alarak bu günlerin geçmesini beklemekten başka çaremiz yok. Krizi fırsata çevirip üretme vakti dediğim gibi.

Aralık 2019 Amsterdam konseri harikaydı, tekrar gelecek misin ?

Zeynep Bastık: Bizim içinde harika bir konserdi asla unutmayacağız. Tabi ki tekrar geleceğiz.

Yemek yapmayı ve yemek yemeyi sever misin ?

Zeynep Bastık: Çok severim, yapmayı da yemedi de. Hatta 2 gündür kahvaltı ile başlayıp gece atıştırmalıklarına kadar süren menüler şeklinde mutfaktayım.

Sevdiğin diziler neler ?

Zeynep Bastık: Beni yormayacak zihnimi meşgul etmeyecek çıtır, çerez diziler izlemek tercihim. Bu ara Anne With An E, Grace and Frankie, That ’70s Show, AJ and the Queen.

Şuan nerede olmak isterdin ?

Zeynep Bastık: Tam da olmak istediğin yerdeyim.

Survivor’a katılmak ister miydin ?

Zeynep Bastık:  Okadar yapamazdım ki, 3.gün ağlamaya başlardım herhalde hiç benlik değil. Parkurları kıvırırdım ama.

Peki Zeynep Bastık Kimdir ?

Zeynep Bastık, 1991 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Eski bir Türk Halk Müziği sanatçısı olan anneannesi Kamuran Gurbet, bağlama sanatçısı dedesi Erol Atılgan ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Konservatuarında öğretim görevlisi olan Teyzesi Eylem Atılgan Derçin sayesinde müzik ve sanatla iç içe bir çocukluk geçiren Bastık, ilköğretim ve liseyi İzmir’de okumuştur.>>Devamını okumak için tıkla!