Ahmet Selçuk İlkan “Son Sözü Aşk Söyler”

Edisyon Kitap’ın şiir dizisi, şair Ahmet Selçuk İlkan’ın yeni kitabı Son Sözü Aşk Söyler ile başlıyor.Son Sözü Aşk Söyler, Ahmet Selçuk İlkan külliyatı içinde özel bir boşluğu dolduruyor. Kitap, şairin ilk şiir kitabından başlayarak bugüne kadar yazdığı aşk dolu dizelerin özel bir seçkisi. Şairin yayımlanmış şiirlerinin yanı sıra daha önce hiç okunmamış, söylenmemiş ve bestelenmemiş mısraları da bu kitapta okurla buluşuyor.
Ahmet Selçuk İlkan’ın kariyeri boyunca imza attığı yüzlerce şiirin içinden “aşk” temasının öne çıktığı bu seçkiye özel “yeni şiirler”, yakın zamanda mısralardan süzülüp müzikle de buluşacak.Türkiye’nin yaşayan en değerli ve üretken şairlerinden biri olan, aynı zamanda bu coğrafyanın Karacaoğlan’lardan Attilâ İlhan’lara edebiyat mirasını genç kuşaklara aktarmak adına ömrünü şiire adayan Ahmet Selçuk İlkan bu kitapta aşka, sevgiye, özleme ait dizelerle geçmiş ile günümüz arasında bir köprü kuruyor.

Ahmet Selçuk İlkan, Son Sözü Aşk Söyler’de okuyucularını şu sözlerle selamlıyor:“Ben, aşkı ölümsüz bilenlerdenim diyerek çıktım yola. Belki de bu yüzden aşkın coşkusunu da acısını da bu kadar derinden yaşadım. Ayrılıklara, gidenlere sitemim, gönül koymuşluğum da hep bundan…

Bunca kirlenmişliğin ortasından daha iyi bir geleceğe çıkacaksa yolumuz; o yol mutlaka sevgiden, sevdadan ve şiir seven kalplerden geçecek…

Sizlere, kırmayan, dökmeyen, incitmeyen; çoğaltan, onaran, iyileştiren bir aşk diliyorum…Ve o vakit geldiğinde bırakın son sözü aşk söylesin!”

Yayın Tarihi: Şubat 2021
Yayınevi: Edisyon Kitap
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı:112

Kitabı satın almak için aşağıda bulunan linkleri kullanabilirsiniz.

 

Ahmet Selçuk İlkan kimdir ?

Share via
Copy link
Powered by Social Snap