Oyuncu Osman Doğan’ın ilk kitabı ”Neden zengin olamıyorum?” geçtiğimiz aylarda vadi yayınları etiketi ile tüm kitapçılarda ve dijital platformlardaki yerini aldı. Sevilen yazar ve oyuncu Doğan, bugün İstanbul’da düzenlenen imza gününde okurları ile buluştu.
Osman Doğan, ilk kitabı olan ”Neden zengin olamıyorum?”u okurları için imzaladı. Taksim camii kültür sanat merkezinde düzenlenen İmza günü sonrası okurları ile sohbet eden Doğan, sevenleri ile bol bol fotoğraf çektirdi.

Kitap hakkında

Siz bu kitabı okuduğunuzda ben çoktan zengin olmuş olacağım… Ey garibanlığın fırlatma rampasında bekleyen pek kıymetli okurcuğum. Fakirliğin son demlerini yaşadığın şu anlarda, kitap bittiğinde “Ulan ne dönemler yaşadık bee!” diyeceğin günlere 3-5 sayfa kaldı. Öncelikle şimdi biz bu kitabı niye çıkarttık? Tabii ki sen zengin olasın diye değil. Zaten öyle olsa ben zengin olurdum. Kitap, insanlara hayal sunarak, güldürerek, bazı bazı düşündürerek “Tiyatro ile karın doyurulur mu?” sorusuna cevap vermeye çalışan, “Sanatçılar açtır, sanat karın doyurmaz!” düşüncesini dillendiren insanların gözünün içine 107 kiloluk cüssesi ile bakan bir oyuncunun varoluşsal yalnızlığını irdelemektedir. Ayrıca bu kitapta “Neler yaparsanız asla zengin olamazsınız”ı da dilim döndüğünce anlattım. Zengin olmak için bir sonraki kitabı beklemenizi tavsiye ederim.