Çilem Duman kimdir ?

Çilem Duman yedi yaşından itibaren klasik piyano ve mandolin eğitimiyle müzik hayatına ilk adımı atmıştır. Müzik eğitiminde İzmir Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Flüt Bölümünden 1999 yılında mezun olmuştur.
Sonrasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Şan Bölümünden dereceyle mezun olmuştur. Profosyonel sahne çalışmalarına 1999 yılından itibaren lise sonrası başlamıştır. Birçok yaklaşık onüç lisanda eserler seslendirenmüzisyen (İngilizce ,İtalyanca, İspanyolca, Fransizca, Rumca, Rusça, Boşnakça, Makedonca, Portekizce, Arnavutça vs.dillerde) Napoliten , Operatik, Jazz, Bati Pop, Türkce Pop tarzlarinda geniş bir repertuara sahiptir. Sahne aldığı birçok festival ve konserlerde özel teşekkür plaketleri alan müzisyen ayrıca bircok sosyal sorumluluk projesi konserlerinde ve projelerinde yeralmaktadır.

Sanatçı 21Haziran 2014 tarihinde düzenlenen TRT Altın Anten Beste Yarışmasında Mine Mucur bestesi olan “Aşk Gitmez Benden” isimli eseri TRT Müzik ekranlarında yayımlanan canlı yayında yorumlamıştır.Müzisyen kimliğini her alanda yaşatan Çilem Duman Özel Acıbadem Anadolu Lise ‘sinde Müzik Ögretmeni olarak genç yetenekler yetiştirmektedir. Eğitim projelerinde de 2014 yılı Şubat Mart aylarında AvrupaBirligiBakanlığıComeniusProjesi dahilinde eğitimci kimliğiyle ülkemizi temsil etmiş İtalya’da bulunmuştur.Ayrıca bir çok albüm çalışmalarında Vokal Koçu SözYazarı Besteci kimliğiyle yer almaktadır. 2014 Mart Ayı Söz Müzik Çilem Duman’a ait olan Ancak Rüyalarda Buluşuruz isimli eseri TMC etiketiyle Sanatçı Zeliha Sunal tarafından yorumlanmıştır.

30 Ocak 2015 tarihinde Sözü Müzik kendisine ait olan “Ne Demek Lazım” isimli ilk single çalışması sonrası Çilem Duman devamında Sinerji Aklın Yolu ve enson bir Ahmet Selçuk İlkan eseri Yıllar Affetmez şarkısını dinleyici ile buluşturmuştur. 2015 Bulgaristan Varna da düzenlenen Uluslararası Discovery Pop Müzik Festivalinde ülkemizi temsil etmistir. AwardForMostUniversalTalent ödülünü kazanmıştır. Türkiye de de birçok ödül platformlarında En İyi Bayan Sesi Sanatçı ödüllerini alan Çilem Duman birçok Uluslararası projede ülkemizi temsiletmeye devam etmektedir.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap