Written By DS Kültür Sanat
Categories:

16 Aralık 1989 yılında İstanbul Güngören’de doğup büyüdü. Güngören’de sokak aralarında futbol oynadı, psikopat abilerin anılarını dinledi, hayaller kurdu, hayal kırıklığına uğradı. Hep çok komikti ama bu özelliği o zamanlar yadırganıyor, genellikle fırça yemesine yol açıyordu. Lise’de amaçsızca şaka yaptığı bir dönemde, hayatında ilk kez tiyatroya gitti ve hangi mesleği seçeceğine karar verdi. Kendi mizahını yapmak ve hikâyelerini anlatmak hayali ile film sektöründe iş kovaladı. Önce birkaç yıl setlerde çalıştı; sonra yıllarca piyasada senaristlik yaptı.
Bu süreçte pek çok engelle ve mobbing ile karşı karşıya kaldı. Zaman zaman işleri araklandı. Buna rağmen mesleğe olan tutkusundan bir gram eksilme olmadı ve başka bir iş yapmak istemediğini daha iyi anladı. “1 Erkek 1 Kadın” dizisinde senaristlik yaparken, senaryo grubundaki arkadaşlarının da desteği ile stand up yapmaya karar verdi. Leman Kültür Beşiktaş’ta düzenli olarak stand up yapmaya başladı. Gösterisine başlarda çok az kişi geliyorken, yavaş yavaş kulaktan kulağa yayılmaya ve tamamen dolmaya başladı. En son haftada 4 (dört) gün stand up yapıyordu.
Bu şekilde seyircilerden aldığı olumlu geri dönüşlerin verdiği cesaretle yazarlığı tamamen bıraktı ve sadece komedyenliğe odaklandı. Ocak 2020’de ekranlardaki ilk kişisel projesi olan “Konuşanlar Talk Show” çekimlerine başladı. 12 Mayıs 2020’de Youtube’da sıfır abone ile 1.nci Bölümü yayınlanan progra kulaktan kulağa yayılarak kısa sürede patladı ve daha üçüncü ayında 10 milyon izlenmeyi aştı. Konuşanlar Talk Show ile ilgili ilginç bir ayrıntı da, ilk bölümlerin maliyeti küçük sahnedeki seyircileri tarafından gönüllü olarak karşılandı.
Kitlenin, sanatçıya ne kadar inandığını göstermesi açısından çok sıra dışı bir örnek. Teknik ekipteki arkadaşları ya ücret almadan ya da sektörde kazandıkları ücretin çok aşağısında çekimleri gerçekleştirdiler. Şu sıralar, stand up biletleri yok satan sanatçı, gelecekte ne iş yaparsa yapsın, ekipteki arkadaşlarını hiçbir zaman bırakmayacağını ve seyircilerini her zaman arkadaş olarak görüp, sevmeye devam edeceğini söylüyor.