Written By DS Kültür Sanat
Categories:

20 Kasım 1996 tarihinde Eskişehir’de dünyaya geldi. Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde doğup büyüyen Karça, ilkokul eğitiminin bir kısmını bu ilçede bir kısmını ise ablasının eğitimi nedeniyle Eskişehir Merkez’de tamamladı.Lise eğitimini Eskişehir’de ‘Ali Güven Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Turizm işletme bölümünde tamamlayan Karça, Üniversite eğitimini de aynı alanda devam ettirmiş şimdilerde ‘Anadolu Üniversitesi’nde Turizm İşletme bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Birçok rap dinleyicisi gibi Kubilay’da Eminem’in müzikleriyle büyüdü. Müzik dinlemekten ziyade artık kendisinin de bir şeyler üretmesi gerektiği 14-15’li yaşlarında fark etti.

Lise dönemlerine denk gelen o zamanlar ilk amatör demo kayıtlarını aldı. Ancak eğitimine devam etmesi gerekiyordu, Kubilay rap müziği 4-5 yıl kadar ara vermek zorunda kaldı. Eğitimi nedeniyle müziğe uzun bir ara vermek zorunda kalan Kubilay yaklaşık yıl sonra tekrar kayıtlar almaya başladı. Aradan geçen zaman diliminde Kubilay tabii boş durmadı, kendini geliştirmeye, ne yapacağını artık iyi biliyordu.

İlk single çalışması ‘Kumpas’ için kolları sıvadı. 2018 yılının Kasım ayında ‘Kumpas’ parçasını profesyonel klibiyle birlikte müzik platformlarında yayınladı. İlk single parçası olmasına, tanınırlığı olmamasına rağmen bu parçasıyla kısa sürede yarım milyon izlenme oranına ulaştı.