“Ankara Yaz Şenlikleri ve Konserleri” kapsamında Başkentlileri çeşitli etkinlikler ve sanatçılarla bir araya getiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Haymana Cimcime Meydanı’nda sevilen Türk Halk Müziği sanatçısı Zara’yı, sevenleriyle buluşturdu. Büyükşehir Belediyesi eylül ayında da Başkentlileri çeşitli kültür sanat etkinlikleriyle buluşturmaya devam ediyor.
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı düzenlediği “Ankara Yaz Şenlikleri ve Konserleri” kapsamında sevilen sanatçıları Başkentlilerle buluşturuyor. Ankara’nın dört bir yanında gerçekleştirilen etkinliklerin bu haftaki adresi Haymana Cimcime Meydanı oldu.

Haymana Cimcime Meydanı’nda kurulan panayır alanlarında Başkentli çocuklar aileleriyle birlikte keyifli anlar geçirdi. Yüz boyamadan kukla oyunlarına, palyaçolardan çeşitli yarışmalara kadar pek çok etkinliğe katılan aileler ve çocukları unutulmaz anlar yaşadı. Etkinliklerin ikinci gününde ise Türk Halk Müziği’nin sevilen seslerinden Zara, en güzel şarkılarını Başkentliler için söyledi. Başkentte olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Zara, “Benim için halkımızın, milletimizin olduğu her yer çok kıymetli. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a ve tüm ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Translate »