Ayasofya’nın sembol kedisi Gli hayatını kaybetti

Geçtiğimiz aylar içerisinde tekrardan ibadete açılan Ayasofya ile ilgili merak edilen konulardan bir tanesi de Ayasofya’nın minik üyesi Gli’nin ne olacağıydı ve yetkili isimlerden Gli’nin Ayasofya’da kalmaya devam edeceği ifadesi gelmişti. Tüm dünya’dan turistleri ağırlayan Ayasofya’nın sembolü haline gelen Gli’nin geçtiğimiz aylar içerisinde rahatsızlanması birçok kişiyi üzmüştü.
Gli’nin sosyal medya üzerinde 100 bin kişi’den fazla takipçisi olan bir hesabı var. Bu hesap üzerinden yapılan açıklama’da Gli’nin hayatını kaybettiği ifade edildi. Yapılan açıklamada ise; ”Dünya’nın Kalbi Ayasofya ‘da dünyaya geldim. Dünyanın Kalbi’ne sevgiyle gelen milyonlarca insanla tanışıp sevgi ışığına ayna olduğum bu hayata az önce veda ettim.Pati izlerimi kalbinde taşıyan herkese teşekkürler” ifadelerine yer verildi. 16 yıldır Ayasofya’da yaşayan Gli’nin ölümü sevenlerini üzdü.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada; ”Gli’yi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. 24 Eylül tarihinden beri Levent’teki özel bir veteriner kliniğinde tedavi gören Ayasofya’nın kedisi Gli yaşlılığa bağlı olarak maalesef yaşamını yitirdi. Seni hiç unutmayacağız” ifadelerini kullandı.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap