Merit Royal Otelleri ”süresiz kapatma kararı” aldı!

Coronavirus (COVID-19) salgını turizm ve konaklama sektörünü derinden etkilemeye devam ediyor. Dünyanın prestijli otelleri arasında yer alan Kıbrıs, Merit Royal otelleri süresiz kapatma kararı aldı. Otelin karantina kaldırılana kadar süresiz kapatılacağını resmi sosyal medya hesabından yapıldı.
Merit Royal’in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada; ”Kamuoyuna Üzülerek Duyuruyoruz. Covid-19 pandemi sürecinde yetkililer tarafından ekonomi tamamen göz ardı edilerek alınan kararlar çerçevesinde gerek vergi, gerekse piyasa ödemelerimizi eksiksiz yapmakla birlikte, çalışma arkadaşlarımıza da imkanlarımız ölçüsünde sahip çıktık.”
”Önceden uygulanmakta olan 3 günlük karantinasız gelişler bile turizm sektörüne motivasyon ve can suyu olmaktaydı.Ancak bugün geldiğimiz nokta itibari ile kararsızlığın ve belirsizliğin halen devam etmesinden dolayı KKTC’nin en büyük oteller zinciri olan Merit Otellerini karantina kaldırılana kadar kapatma kararı aldığımızı kamuoyunaüzülerek duyuruyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap