Miraç Çağrı Aktaş, sosyal medya’dan gelen soruları cevapladı!

Yazdığı kitaplar ve youtube üzerinden yayınladığı videolar ile milyonların sevgisini kazanan genç yazar geçtiğimiz günlerde instagram hesabı üzerinden takipçilerinden gelen soruları cevapladı.

Mutluluğun kaynağı nedir ?

Miraç Çağrı Aktaş: Mutluluğun kaynağı tamamen aslında bizde, bizim elimizde, bir kere fazla beklentiye girmeyeceksin. Beklentiler her zaman yaralar, beklentiyi fazla yüksek tutmayacaksın. Elindekininde değerini bileceksin, ulaşamadıklarına da deli olmayacaksın.

Hayatının değişim yani dönüm noktası var mı ?

Miraç Çağrı Aktaş: Benim hayatımın dönüm noktası, insanların sürekli bana başaramazsın diyerek azmimi, hayallerimi kırmaya yani beni vazgeçirmeye çalışmalarına rağmen sizin gibi güzel yol arkadaşları kazanmak, benim hayatımın en güzel mucizesi.
Terkeden geri döner mi ?

Miraç Çağrı Aktaş: Dönerse dönsün, biz o limanı yakmadık mı ? Geri dönse ne olacak..

Kendini boşlukta hissediyor musun ?

Miraç Çağrı Aktaş: Evet çoğu kez bir boşluğa düşüyorum. Hayatın anlamını sorguluyorum, yani hissizleşiyorum herkesten soğuyorum ama sonra sahip olduğum şeyleri aklıma getiriyorum ve şükrediyorum, yani ibret alıyorum.

Çoğu şey bizim elimizdeyken neden elinin tersiyle itiyor insanoğlu ?

Miraç Çağrı Aktaş: Nankör insanoğlu, hani kedilere sürekli nankör diyoruz ya aslında insanlar daha nankör, nankörüz yani ulaştığımızın nankörü ulaşamadığımızın delisi oluyoruz yani bu böyle.
Kendini en dipte hissettiğin an ne yapıyorsun ?

Miraç Çağrı Aktaş: Bi dibi görmek gerekiyor bazen, çıkmak için yani bir gömülmek gerekiyor çiçek açmak için, bi yağmuru yaşamak gerekiyor gökkuşağını görebilmek için yani hiçbirşey hali hazırda gelmiyor yaşamak gerekiyor.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap