Nihat Hatipoğlu’nun oğlulları Said ve Osman Hatipoğlu babasının son durumunu açıkladı

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu hocamız geçtiğimiz günlerde sosyal medyada bir fotoğraf paylaşmış ve dua istemişti. Bunun üzerine sosyal medya’da corona mı acaba soruları akıllara gelmişti ki Hatipoğlu yine sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak; ”Sevgili dostlar. Korona tanısı ile tedavi görüyorum. Evimde tedavi oluyorum.Sıkıntılı bir durum yok hamd olsun. Allah bana ve tedavi gören bütün hastalara şifa versin. Arayan, dua eden bütün dostlara teşekkür ederim. Allah hepinizi korusun” ifadelerine yer vermişti. Üzerinden fazla bir zaman geçmeden sosyal medya üzerinde çıkan asılsız haberlere oğulları İlahiyatçı Said Hatipoğlu ve Osman Hatipoğlu açıklık getirdi.
İlahiyatçı Said Hatipoğlu sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı video’da; ”Sevgili kardeşlerim, Allah sizlerden razı olsun iki gündür Nihat Hocamızı çok merak ediyorsunuz gözünüze uyku girmiyor hocamızın durumu hakkında bize bilgiler ver diyorsunuz Allah sizlerden razı olsun inşaAllah, hocamız inşallah iyi olacak, toparlayacak sizlerin duaları hürmetine Nihat hocamız hepimiz için büyük bir değerdir. Bu ümmetin alimleri hepimiz için bir bereket kaynağıdır. Allah Nihat hocamızı başımızdan eksik eylemesin inşallah ben dün gece yanına girdiğimde sizlere dua ediyordu Allah bu ümmeti darda bırakmasın hiç bir zaman diyordu, o sizleri düşünüyor sizlere dua ediyordu az öncede ziyaretine girdim, sizlerden bahsettim, dedim kardeşlerimiz sizi çok merak ediyorlar sizi özlüyorlar. sizlere çok selam söyledi, kardeşlerimize benden selam söyle dedi bizi dualarından mahrum etmesinler dedi inşallah dedi. Allah Nihat hocamızı başımızdan eksik eylemesin bütün hastalarımıza rabbim şifa versin inşallah Allah sizlerden razı olsun” ifadelerini kullandı.
Osman Hatipoğlu Sosyal medya hesabı üzerinden Nihat Hatipoğlu ile ilgili bir açıklama videosu yayınladı. Osman Hatipoğlu şu ifadeleri kullandı; ”Hocamızın durumu Allah’ın izniyle iyi. Birkaç gün önceye göre çok iyi. Yavaş yavaş eski haline dönmeye başladı. Evin içinde gezmeye başladı. Sizlerin duaları sayesinde… Gün içerisinde bir şeyler de paylaşacağız hocamızın kendini görüp duyacaksınız. Bu aralar bir haber dolaşıyor sosyal medyada ‘Nihat Hatipoğlu yoğun bakıma kaldırıldı’ diye kesinlikle böyle bir şeye itibar etmeyin. Hocamız evde Allah’a şükür sağlık durumu da çok iyi. Yoğun bakımda değil, hastanede kesinlikle değil. Böyle yalan haberler çok fazla yayılmaya başladı artık. Hocamızın sağlık durumunu çok çok kötü gösterdiler. Bunlar kesinlikle gerçek değil. Herkesten dua bekliyoruz, hocamızın sizlere çok selamı var.”

Share via
Copy link
Powered by Social Snap