Written By DS Kültür Sanat
Categories:

TRT1’in günler öncesinden tanıtımına başladığı ve izleyicinin merakla beklediği yeni dizi ”Teşkilat” geçtiğimiz günlerde izleyicisi ile buluştu. Dizi izleyiciden büyük beğeni alırken, gün sonunda reytinglerde de aynı başarıyı göstererek gün birincisi oldu. Yayın hayatına zirvede başlayan Teşkilat, yayınlandığı gün sosyal medya’da günün en çok konuşulan konularından bir tanesi oldu.
İşlediği konu ve oyuncu kadrosu ile de dikkat çeken dizinin yapımını TIMS&B Productions üstlenirken senaryosunu Teşkilat yazı grubu hazırladı. Yönetmen koltuğunda ise Yağız Alp Akaydın oturuyor. Dizinin kadrosunda, Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal, Mesut Akusta, Ezgi Eyüboğlu, Ezgi Şenler, Mehmet Usta, Tuncer Salman, Nihat Alptuğ Altınkaya, Serdar Yeğin, Yavuz Bingöl, Uğur Ahmet Say gibi sevilen isimler yer alıyor.

Konusu; Teşkilat dizisi, ülkesi için kendi hayatlarından vazgeçip kalabalıkların içinde görünmez olmaları gereken bir görevi kabul ederek, “yer altına” inen yedi vatan sevdalısının hikayesini ekrana getirecek. Ankara’daki SİHA fabrikasına terör saldırısı düzenlenir. Saldırının yabancı istihbarat servisleri tarafından organize edildiği tespit edilir. Bunun üzerine MİT içinde gizli bir tim kurulur. Bu timin amacı saldırının arkasındaki güçleri tespit etmek ve ortadan kaldırmaktır.

Translate »