TRT Spor, Ersin Düzen’in maaşını açıkladı!

TRT Spor’un başarılı sunucusu Ersin Düzen, hakkında fazla maaş alıyor iddiaları çıkmıştı. Bu iddialar twitter’da en çok konuşulan konulardan birisi olmuştu. Bunun üzerine Düzen, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama videosu yayınlamış, ve video’da ”İspatlarsan bir daha ekrana çıkmam” demişti.
Bu iddialar üzerine TRT Spor açıklama yaparak, Ersin Düzen’e aylık olarak 27 bin 500 TL hizmet bedeli ödendiğini ifade ederek, tartışmaya son noktayı koyan isim oldu.

TRT Spor’un Açıklaması;

“Ersin Düzen’in maaşıyla ilgili açıklamamız

Kurumumuzda hizmet alımı yöntemiyle çalışan Spor Spikeri Ersin Düzen’in maaşına ilişkin gerçekle ilgisi olmayan rakamların ortaya atılması ve bu iddiaların yayılması üzerine bu açıklamanın yapılması gereği doğmuştur.

Haftada 4 gün taze içerikle yayınlanan ve Türkiye’nin en çok izlenen spor programı olan “Stadyum”un 10 yıldır moderatörlüğünün yanı sıra özel röportajlar ve maç anlatımları da yapan Ersin Düzen’e yeni yayın döneminde yapılan yüzde 10 artışla aylık 27 bin 500 TL hizmet bedeli ödenmektedir.”
”Ersin Düzen’e belirtilen bu ücretin dışında başka bir ödeme yapılmamaktadır.

Kurumumuz, kamu kaynaklarını etkin ve verimli kullanma konusunda büyük bir sorumlulukla hareket etmektedir.

İddia edilen rakamlar akıl ve mantık dışıdır. Haksız ve yanlış bilgilerden hareketle ortaya atılan iddialar tüm TRT çalışanlarını derinden üzmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

Share via
Copy link
Powered by Social Snap