2014 Yılında O ses Türkiye yarışmasında söylediği Hey Gidi Karadeniz / Gelevera Deresi ile tüm jüriyi ve dinleyiciyi kendisine döndüren Berfin Bulut, 7 yıl aradan sonra aynı türküyü yeniden yorumladı. Sözü ve bestesi Kazım Koyuncu’ ya ait olan Hey Gidi Karadeniz ve anonim olan Gelevera Türküsü’nün buluştuğu tekli, Azka Müzik etiketi ile Azka Müzik Youtube kanalı başta olmak üzere tüm dijital platformlarda yayınlandı.
Şarkının düzenlemesi Olcay Demirci, klip yönetmenliği ise Luca Pigs imzası taşıyor. Hey Gidi Karadeniz ve Gelevera Deresi’ni teklisinde bir araya getiren Berfin Bulut başarılı yorumu ile tam not aldı. Edebiyat öğretmeni olan ama küçük yaşlardan itibaren müziğe olan ilgisini devam ettiren Berfin Bulut, Karadeniz türkülerinin yanı sıra da her tarz şarkıyı da kendine has yorumu ve ses rengi ile dinleyici ile buluşturdu.
Ölüm Yıldönümüne Denk Geldi!

Şarkının çıkış tarihi ise Merhum sanatçı Kazım Koyuncu’nun ölüm yıldönümüne denk geldi. Kazım Koyuncu hayranı olan Berfin Bulut usta sanatçıyı şarkısını ölüm yıldönümünde yayınlayarak özlemle anmış oldu.

Translate »