İbrahim Cuşan ile yeni çalışması ”Hicret”i konuştuk!

Sevilen tasavvuf sanatçısı İbrahim Cuşan ile yeni çıkacak olan çalışması ”Hicret” hakkında konuştuk. Samimi açıklamalarda bulunan sanatçı Cuşan, ”hicretin özünü anlayan ve Efendimizin muhabbetinden istifade edenlerden olmak duası ile” ifadelerini kullandı.
Tek eser halinde hazırlamış olduğumuz Hicret ve Can Gider isimli iki eserimizi çok yakında dinleyicilerimizle buluşturma gayreti içerisindeyiz. İlk olarak Peygamber efendimiz Hz. Muhammet Mustafa’nın (SAV) Mekke’den Medine’ye hicretini konu alan Hicret isimli eserimizi bir hafta içersinde yayınlamayı planlıyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=NJ9dp4LuQvg

Eserin studio çalışmalarına yaklaşık üç yıl önce başladık ve bu hafta itibariyle de tamamlamış bulunmaktayız. Zahmetten Rahmete yolculuğun timsali ve islam tarihinde önemli dönüm noktalarından biri olan hicreti konu alan eserlerin az sayıda olmasından yola çıkarak hazırlamış olduğumuz eserin söz ve bestesi tarafıma ait olup, Abdullah Evliyaoğlu’nun düzenlemesiyle de farklı bir boyut kazanmıştır. Aranjör Şenol Güney’in yönetmenliğinde Studio Güney’de hazırlanan esrimizin klibi için de yine diğer kliplerimizden farklı olarak Veysel Çelikdemir’in icrasıyla kum sanatı kullandık. Ayrıca Mahmut Sami Güçlü yönetmenliğinde de Tuz Gölünde görüntüler aldık. Bu vesileyle, hicretin özünü anlayan ve Efendimizin muhabbetinden istifade edenlerden olmak duasıyla diyor, bu süreçte katkısı olan herkese yürekten teşekkür ediyorum.

Samet Tosun’un Özel Haberi

Share via
Copy link
Powered by Social Snap