Dijital platformlarda yayınladığı ”Nasılsın, Sokaklarına anlatacaktım, Yokluğuna rağmen, Bir dilek tut, Beni yordular” ve bunun gibi birçok şarkı ile milyonların beğenisini kazanan genç sanatçı Rope, her sene yayınladığı Mayıs şarkısının yedincisini tüm dijitalde yayınladı. Yayınlanmasının üzerinden daha kısa bir süre geçmesine rağmen şarkı şimdiden 467 bin’den fazla görüntülenme aldı. Söz, müziği Rope’ye ait olan şarkının aranjesini Cem Coşkun hazırladı.
Günler öncesinden sosyal medya’da büyük bir merakla beklenen ”Mayıs 7” yayınlandığı ilk dakikalarda twitter’da Türkiye gündemine girdi. Şarkı ile ilgili binlerce tweet atılırken, youtube üzerinde de 50 bine yakın yorum yapıldı. Rope sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; ”Her yıl bir tane yayınladığım Mayıs serisinin 7. şarkısı şuan youtube’da yayında! Her şeyi bitirip servise hazır olduğum an; Sanırım burası en zor kısmı.. Fazla uzatmadan iki kelam edip kenara çekilmek istiyorum.”

”Serinin her yeni şarkısına bi öncekinden daha iyisini yapmak zorundayım diyerek başlıyorum. Haliyle yarışım kendimle olduğu için sorumluluk sürekli artıyor ama bu tatlı yorgunluğa hep değiyor. Seriye benim kadar sahip çıkan, benimseyen herkese çok teşekkür ederim. Bir de Ne kadar ben ön planda olsam da şarkının mutfak kısmında harikalar yaratan kardeşlerimin de yaptıklarını görmenizi isterim.” ifadelerini kullandı.

Translate »