Yener ve Ümit’in yeni tekli çalışması ”Zevzek” yayında

Yener  & Ümit ikilisinin arkadaşlıkları Harran Üniversitesinde Müzik Öğretmenliği bölümünde aynı sınıfta olmaları vesilesiyle başlamıştır. Zaman içerisinde aynı evi paylaşan Yener ve Ümit, çok sesli eserler üzerinde çalışmalar yapmışlardır. Aralarındaki ses uyumunu armoniye bağlı olarak fark etmelerinden dolayı zamanla bu çalışmalar sıklığını arttırmıştır.
Yener  & Ümit,  2018 yılında O Ses Türkiye yarışmasına katılmaya karar vererek dört jüri üyesini döndürmeyi başarmıştır. Yarışma jürilerinden sanatçı Gökhan Özoğuz’un takımına dahil olarak başarılı performanslarla, jüri, seyirci ve halk oylamaları elemelerini geçerek finale adlarını yazdırmışlardır. O Ses Türkiye yarışmasını başarılı performansların neticesinde 2.ci olarak tamamlamışlardır.
Yener & Ümit, 2020’de ilk Sıngle çalışması olan ‘’HASRET’’ i Garaj Müzik etiketiyle çıkartarak müzik piyasasına ilk adımı atmışlardır. İkinci Sıngle’ da hayatlarında önemli yeri olan AŞIK MAHZUNİ ŞERİF’ in   ‘’ZEVZEK ‘’ eserini yorumladılar.  Yener & Ümit  ‘’ ZEVZEK ‘’  teklisini yine Garaj Müzik etiketiyle çıkartarak müzik yolculuğunda emin adımlarla ilerlemektedirler.

Gerek söz ve beste çalışmaları gerekse de müzikal projeler üzerinde yoğunlaşan ikili, yurt içi ve yurt dışında çeşitli konserlere ve söyleşilere katılmaya devam etmektedirler.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap