Written By Samet Tosun
Categories:

Samet Tosun: Aslında birçok kişi seni çok yakından tanıyor ancak sen bize kendinden biraz bahsede bilir misin ?

Ahmet Dursun: Merhabalar, ben Ahmet Dursun,  tiyatro ve sinema aşığı biriyim yaptığım iştende bu belli oluyor zaten, günlük hayatımda seyahat etmeyi, eğlenmeyi, sinema ve tiyatroya gitmeyi, kitap okumayı severim ve her daim aileme zaman ayırırm. Genellikle zamanımı böyle değerlendiriyorum.

Samet Tosun: Oyunculuk serüvenin nasıl başladı, nasıl karar verdin oyuncu olmaya ?

Ahmet Dursun: Oyunculuk benim için bir tutku diyebilirim, küçük yaşlarda televizyon programlarına giderken başladı desem yalan olmaz, gittiğim programlardan birinde bana ajansa kayıt olmam tavsiye edildi ve bende annem ile ajansa giderek kayıt oldum işte serüven tam anlamıyla o gün başladı.

Samet Tosun: Mesleğini biraz anlata bilir misin, zorlukları keyifli yanları ve birçok kimsenin bilmediği yönleriyle nasıl bir meslek oyunculuk ?

Ahmet Dursun: Set ortamı gayet iyi ve şuan için herşey güzel gidiyor diyebilirim. Zaman zaman hani zorluğu olmuyor değil, setin geç bitmesi bunlardan bi tanesi ama keyifli ya elimden gelenin en iyisini yapmaya özen gösteriyorum. Ünlü olma gibi bir düşüncem asla olmadı, sette oynadığım karakteri bırakır hayatıma yeniden Ahmet Dursun olarak devam ederim. Buradan oyuncu adaylarına tek söylemek istediğim bir şey var oda eğitim alın ve ondan sonra oyunculuk adına birşeyler yapın derim.

Samet Tosun: Bugüne kadar hangi projelerde yer aldınız, yeni projeler varmı ?

Ahmet Dursun: ilk oyunculuk deneyimim Eşref saati isimli dizi ile başladı ve sonrasında işler güçler, kardeş payı, nescafe reklam filmi, Mustafa ceceli’nin unutmadım klibi, vatan bilgisayar reklamı ve Bir baba hindu isimli sinema filmi olarak devam etti. Ayrıca şuan montaj aşamasında olan ve belçika’da çekmiş olduğumuz Alatura isimli birde sinema filmi var.

Samet Tosun: Hayatınızın odak noktası artık oyunculuk mu yoksa başka planlarınız var mı ?

Ahmet Dursun: Elbette oyunculuk ilk planda lakin yapmak istediğim bir kaç iş daha var diyebilirim, onlar içinde gerekli araştırmaları yaparak bilinçli bir şekilde hareket etmek istiyorum.

Samet Tosun: Çalışma saatleriniz nasıl, çekim olduğunda bir günün nasıl geçiyor ?

Ahmet Dursun: Sette çekim aralarını en iyi şekilde değerlendirmeyi seviyorum, senaryoyu okumak eğerki ezberim tamsa güzel bir kitap seçebilirim kendime, olmadı yönetmenim ile görüşerek sahnem hakkında bilgi alabilirim sanırım bir iş kolik bir insan da olabilirim.

Samet Tosun: Bir oyuncu rolüne nasıl hazırlanır, canlandıracağın bir karakter için ön hazırlık yapıyor musun ? o süreci bize biraz anlatır mısın ?

Ahmet Dursun: Sete gittiğimde yada daha önceden bana gönderilen senaryo ile ezberlerimi çalışıyorum. Konsantremi bozabilecek şeyleri ve kişileri çevremden uzak tutmayı tercih ediyorum. Bana söylenenleri en iyi şekilde dinlemeye özen gösteririm.

Samet Tosun: Bu soru eminiz ki oldukça sık karşılaştığın bir sorudur, ama yinede sormak istiyorum oynadığın karakterlerle aranda hiç benzerlik var mı ?

Ahmet Dursun: Evet boomcu onur ile azda olsa bir benzerliğimiz var, bazen konuştuklarımı çevremdekiler anlamakta sıkıntı çekebiliyorlar. Aslına bakacak olursak bu karakterdeki konuşma olayını insanlar çok sevdi, gelen bazı projelerde boomcu onur’la beni bütünleştirmek istiyorlar ama ben Ahmet Dursun’um ve bu rolün üzerime yapışmasını istemiyorum.

Samet Tosun: Unutamadığınız bir film repliği var mı ?

Ahmet Dursun: Aslına bakacak olursak o kadar çok film izledim ve o kadar fazla replik var ama ben bunu daha çok seviyorum diyebilirim ” kız istemeye gittik verdiler, biz verirler diye düşünmüyorduk, ayağımız alışsın diye gittik. ”

Samet Tosun: Son olarak DS Kültür Sanat hakkında neler söylemek istersiniz?

Ahmet Dursun: Sanata ve sanatçıya değer veren bir site olarak görüyorum ve gayette yaptığınız işlerde başarılısınız. Sizleri tebrik ve takdir ediyorum.Başarılarınızın daim olması dileği ile.

Samet Tosun: Gerçekten güzel bir sohbet oldu, sana çok teşekkür ederim beni kırmayıp vaktini ayırdığın için, en kısa zamanda yeniden görüşmek üzere, Hoşçakal.

Ahmet Dursun: Asıl ben teşekkür ederim, sizlerle bir araya gelerek böyle güzel bir şeye ortak olmak benim içinde güzel bir deneyimdi, tüm okurlara sevgilerimi gönderiyorum hoşçakalın.

 

Samet Tosun

samettsn@yahoo.com