Çilem Duman’ın Bu haftaki konuğu Astrolog ve Yaşam koçu Veysel Odabaşoğlu

Çilem Duman’ın bu haftaki konuğu ünlü astrolog ve yaşam koçu Veysel Odabaşoğlu, hakkında merak edilenleri DS Kültür Sanat’a anlatan Odabaşoğlu, ”Astroloji de bir dildir. Bir dil bir insandır” ifadelerini kullandı.

Çilem Duman: Veysel Odabaşoğlu  Astrolojiye ilginiz nasıl başladı?

Veysel Odabaşoğlu: Güney Ay Düğümü Kova Burcu’nda biri olarak Astroloji bilgisiyle doğdum diye bilirim. Bu cümlemdeki abartıyı fark edenler Güneş Burcumun Yay olduğunu öğrenince bunu da makul karşılarlar.  12 yaşımdan beri doğum haritası inceliyor ve danışan görüyorum. Lise mezuniyet andacımda dahi beni müneccim olarak nitelendirdi sınıf arkadaşlarım.  Daha 2000 yılında bile yerel bir radyoda astroloji programı hazırlıyordum. Astrolojiye ilgim başlamadı yani hep vardı.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Çilem Duman: Yaşam Koçluğu meslegini nasıl tanımlarsınız?

Veysel Odabaşoğlu: Yaşam Koçluğu tamamen bir yol arkadaşlığıdır. Koç danışanın doğru sorular sormasına yardım ederek kendisi için neyi hedeflediğini ve bu hedefine hangi özelliklerini parlatarak keyifle ve kolayca ulaşabileceğinin farkındalığını kazanmasına katkı sağlar.

Çilem Duman: Sinema Tv bölümü  mezun olmuş çok yönlü bir yapınız var Sinema sektöründe nasıl projeler gerçekleştirdiniz?

Veysel Odabaşoğlu: Uzun metraj film kısa metraj film belgesel film çekimleri ve dizi yazarlığı yaptım. Bir çok projede farklı platformlarda çalışmalar gerçekleştirdim. İstisnasız içinde emeğim olan her sinema tv işinden suistimale uğradım. İlahi sistemin beni bu işten uzak tutma mesajı olarak görüp uzak durmaya gayret ettim.

Çilem Duman: Astroloji ve burçlarla ilgili yorumlamalararınız için nasıl bir yol izliyorsunuz?

Veysel Odabaşoğlu: Astroloji yorumlarımda anlık gökyüzü yerleşimlerinin kollektife etkisini irdeliyorum. Astroloji günlük burç yorumları ile anlaşılacak bir ilim değildir. Hepimiz bir harita ile dünyaya geliyoruz ve o haritamız parmak izimiz gibi eşsiz. Bu hayatı doğru yaşama kılavuzumuz kişisel doğum haritalarımızdır.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Çilem Duman: Son olarak okuyucularımıza neler söylemek istersiniz?

Veysel Odabaşoğlu: Okuyucularımıza en azından temel seviye astroloji eğitimi almalarını tavsiye ederim. Astroloji de bir dildir. Bir dil bir insandır.

Çilem Duman
cilemduman@dskultursanat.net

Share via
Copy link
Powered by Social Snap