Giray Gelenler ile yeni single çalışması öncesi bir sohbet gerçekleştirdik!

Samet Tosun: Giray Gelenler kimdir? nasıl bir ailede büyüdü? bize biraz Giray Gelenler’i anlatır mısın?

Giray Gelenler: 10 Mayıs Bursa Doğumluyum. Boğa Burcu erkeğiyim hem okul hayatıma hem de müzik eğitimime devam ediyorum. Hayal ettiğim ve arzuladığım her şeyi ailem destekledi. Mükemmel bir aileye sahip olduğumu düşünüyorum. Bana Gelince biraz içine kapanık ama duygularımı içe dönük taşıyan biriyim. Duygusal ve mantık arasında kalmam. Çünkü karakterim ve kişiliğim, kalp yolumdan geçer bu sebeple duygusallık tarafım ön plandadır.

Samet Tosun: Müzik hayatına nasıl girdi ve senin için nasıl bir öneme sahip ?

Giray Gelenler: Ailemin en büyük ferdi dedemin müzisyen olmasıyla başladı müzik aşkınla büyüdüm diyebilirim. müziğin her alanında yer almak istiyorum, hayalim aranjör olmak ve eğitimlerimi alıp kendi şarkılarımın aranjörlüğünü üstlenmek istiyorum. Müzik benim için bir hayat.

Samet Tosun: Bizlere biraz “Affetmem seni”nin hikayesinden bahseder misin ? Böyle bir proje nasıl ortaya çıktı ?

Giray Gelenler: Sözü ve Müziği Cumhur Çiğci’ye ait olan bir şarkı,  bu şarkının ilk demo kayıtlarını kendim seslendirmiştim. Şarkıdan çok fazla elektrik aldım, sonrasında Cumhur Çiğci Affetmem Seni şarkısının bana çok yakıştığını belirtti. Ve çalışmalara başladık, Aranjörlüğünü Emir Akra üstlendi , Mix & Mastering : Candar Köker , Yapımcımız Sezmüzik prodüksiyon , Sezgi Erciyes ve Klip yönetmenimiz Mücahit Pehlivan mükemmel bir ekiple çalıştım. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Burda sevgili Cumhur Çiğci’ye ayrı bir parantez açmak istiyorum Affetmem Seni eserinin çalışmalarında bana vermiş olduğu desteklerinden dolayı şükranlarımı iteliyorum. 27 Nisan Affetmem Seni isimli şarkımız Tüm dijital platformlarda yer alıcak.

Samet Tosun: Müzikten arta kalan zamanlarını nasıl değerlendiriyosun ?

Giray Gelenler: Çok sosyal bir hayatım yok açıkçası. Genellikle evcil biriyim kitap , spor ve müzikle zaman geçirmeyi daha çok seviyorum.

Samet Tosun: Peki müzik kariyerinde olmak istediğin yani hedeflediğin nokta neresi?

Giray Gelenler: İlk single çalışmam, tabiki zorluğunu biliyorum. Fakat kalbimle yapacağım herşeyin iyi olacağını düşünüyorum. Kendi şarkılarımın aranjörlüğünü üstlenmek istiyorum. Müzikteki en büyük hedef ruhunun kendine yakışmasıdır, yakışan herşey takdir toplar inşallah , takdir edilen işlere imza atarız. DS kültür sanat ekibine ve Samet Tosuna Teşekkürlerimi sunuyorum.

Röportaj: Samet Tosun
dskultursanat@yahoo.com

Share via
Copy link
Powered by Social Snap