Güzel müzisyen Birsen ile biraz müzik’ten biraz’da hakkında merak edilenlerden konuştuk!

Samet Tosun: Müzik hayatına nasıl bir anlam kattı diye bir şey sorsam bana neler söylersin ?

Birsen: Müzik benim hayatıma gerçekten çok şey kattı diyebilirim, özellikle müzik’te kendimi buldum.

 

Samet Tosun: Bizlere biraz hayata bakış açından bahseder misin?

Birsen: Hayata bakış açım sade ve şeffaf olmuştur ama insanların beni sevmesi bana göre sağlam duruşum ve asla boyun eğmeyişim’dendir desem doğru olur.

 

Samet Tosun: Peki müzik hayatına ne zaman girdi ?

Birsen: Müzik aslında doğuştan bir yetenekti ama ben bunu geç fark ettim eşimden ayrılıp  ayaklarımın üzerine durduğum anda itibaren kendimi bulmaya başladım.

Samet Tosun: Birsen kimdir ? nasıl bir ailede büyüdü ? bize biraz Birsen’i anlatırmısın ?

Birsen: Yokluk içinde bir hayat ve tabiki zamane şartlarına göre  pek iyi bir çocukluk yaşadım diyemem. İşci bir ailenin kızıyım ama  ailemde sanatla iç içeler tabiki benimde başka bir meslek seçmem zaten düşünülemezdi aileden gelen bir özellik belkide diyebilirim.

 

Samet Tosun: Sana gelen olumsuz eleştiriler oluyor mu ? peki bu seni olumsuz etkiliyor mu yoksa kendimi daha fazla nasıl geliştirebilirim diye çalışmalar yapıyor musun ?

Birsen: Bana gelen olumsuz yorumlar elbetteki olur oluyorda sanırım ben pek görmedim ama herkesin görüşü ve müzik tadı farklıdır bir  sanatçının en büyük hocası dinleyicisidir neden derseniz notu onlar verirler bende kendimi ona göre dahada geliştiriyorum olumsuz tepkiler benim eksigim diyorum ve daha iyisini yapıyorum yapmayada devam edeceğim.

 

Samet Tosun: Müzik neden bu kadar önemli senin için ?

Birsen: İnsan umutla yaşar umudun kaynagı ise sevgi, sevginin kaynağı ise hissetmektir.

Ben hissettiklerimi yazıyorum müzik benim ruhumu dinlendiren ve besleyen birşeydir.

Müziksiz hayat ruhsuz beden gibidir.

 

Samet Tosun: Peki müzikten önce ben ve sonra ben diye kıyas yapsak ne dersin ?

Birsen: Müzikten önceki birsen kimdi derseniz ben kendi yaptığım el işi peruklari üreten  enekci  birisi derdim, Müzikten sonraki birsen şuan ne durumda derseniz 

Sadece emekçi değil halkında duygularını müzik ile dile getiren yine emekçi bir parçası derim. Müzik seni dinleyen varsa güzeldir.

 

Samet Tosun: Son olarak yeni projelerinden bahsedelim ? ve DS Kültür Sanat okurları için neler söylemek istersin ?

Birsen: Sanat okulları çok degerli kurumlardır. Çocuklara sevgiyi aşılayan sanattır sanatı anlamayan insanlardanda merhamet beklemeyin. Sanat insanın mücevheridir. Sanattan kopmayalım çocuklarımıza sanatı aşılayalım. Herkesi sevğiyle selamlıyorum müzikle ve sanatla kalın hoşçakalın. Yazmak ise hayat bulduğunda şarkılarda değer bulur.

Röportaj: Samet Tosun
dskultursanat@yahoo.com

Share via
Copy link
Powered by Social Snap