Taner Çolak Röportajı

Benim de seçimim ‘İlk Görüşte Aşk’ oldu

Samet Tosun: Merhabalar Taner bey, öncelikle bizi kırmadığınız için teşekkür ederiz. Bize biraz kendinden bahseder misin ? Taner Çolak kimdir ?

Taner Çolak: Merhabalar. Ben Taner Çolak. 1989 İstanbul doğumluyum. Müjdat Gezen Konservatuarı Hafif Batı Müziği mezunuyum. Yıllarca bir çok mekanda sahne aldım ve hala da almaya devam ediyorum. 2014’ten itibaren de Youtube üzerinden cover ve kendi şarkılarımı paylaşmaya başladım.

Samet Tosun: Birazda yeni şarkın ‘’ilk görüşte aşk’’ tan bahsedelim, stüdyo aşamasından bahseder misin?

 

Taner Çolak: Aslında şarkıyı yakın bi zamanda paylaşmayı düşünmüyordum. Bi gün aranjörüm Ozan Arapoğlu aradı ve bi şarkı seç ben çıkaracağım dedi. Benim de seçimim ‘İlk Görüşte Aşk’ oldu. Ozan aranjesini kendi tecrübesiyle yaptıktan sonra bana da sadece okuması kaldı ve dinleyicilerle şarkıyı buluşturmuş olduk 🙂

Samet Tosun: Bir sanatçı ile düet yapacak olsan bu kim olurdu? Ve neden?

 

Taner Çolak: Türkiye’de o kadar değerli sanatçılar var ki isim vermem ne kadar zor olsada ilk olarak Sıla diyebilirim.

 

 

Samet Tosun: Telefonunun da en çok kullandığın 3 uygulama hangisi desem?

 

Taner Çolak: Sanırım bi çok kişi gibi Whatsapp, İnstagram ve Twitter uygulamalarını daha sık kullanıyorum.

 

Samet Tosun: Peki Taner Çolak nasıl biri, müzik dışında neler yapar ?

 

Taner Çolak: Genellikle kendi halimde olmayı severim. Spor yaparım, bi çok erkek gibi Fifa oynarım 🙂 , dizi ve film izlemeyi çok severim özellikle yabancı, Futbol maçlarını takip etmeyi de çok severim.

Samet Tosun: Senin için aşk nedir? Bize tanımlar mısın?

 

Taner Çolak: Klişe gibi gözüken ama çok derin anlamlar ifade eden bir soru 🙂 Aşk’ı yakın zamanda tadan biri olarak konuşacağım. Aşk öyle bir duygu ki gerçekten mantığı devre dışı bırakabiliyor. İnsana çılgınca şeyler yaptırtabiliyor. Sırf özlediğin için başka bir şehire saatlerce yol gidip onu görüp gelebiliyorsun mesela… Sürpriz yaparken bile öyle bi hisse kapılıyorsunuz ki kelimelerle tarif edemiyorum. Bi erkek olarak karşı tarafa beklemediği bir anda sürpriz yaparak onu mutlu edince ben de mutlu olan bisiriyim. Bu yüzden benzer şeyler yaşayanlar belki anlayabilirler beni 🙂

Samet Tosun: Şuan sahne aldığın bir yer varmı? Ve sahne öncesi yapmazsam olmaz dediğin bir şey varmı?

 

Taner Çolak: Son yıllarda çok sık sahne aldığım için bu kış sezonu biraz dinlenmeye ayırdım kendimi. Ama yaz ayları boyunca işletmeciliğini de yaptığım Kuşadası Güzelçamlı’da bulunan Kumbara Cafe&Bar sahnesinde olacağım.

Sahne öncesinde mutlaka yemeğimi 2 saat önceden yemiş olmam lazım ki performansım daha iyi olabilsin. Çünkü sahneye yakın zamanda bir şey yersem şarkı söylerken sıkıntı çıkarabiliyor.

 

Samet Tosun: Son olarak DS kültür sanat okurları için bir şeyler söylemek istersin ?

 

Taner Çolak: Umarım sürekli okuyacak güzel içerikler olduğu sürece herkes okumaya devam eder. Size de bu yolda başarılar diliyorum, hoşçakalın…

Share via
Copy link
Powered by Social Snap