Tuğba Hatun Röportajı

Sevgi bizi farklı kılar, tüm canlılardan ustun kılar. Ben hep iyilik yapma derdinde olmayı seviyorum!

Samet Tosun: Hayatıma nasıl bir anlam kattım ? diye bir şey sorsam bana neler söylersin ?

Tuğba Hatun: Müzik, hayatımın en anlamlı, en güzel unsuru. Kendimi ifade etme biçimin. Ben şarkı söylerken nefes aldigimi hissediyorum ve aldigim bu nefesle, hem kendi hayatima hem de baskalarinin hayatina renk kattığımi bir anlam kattigimi düşünüyorum. Notalarla kalplere dokunuyorum.

Samet Tosun: Bizlere biraz hayata bakış açından bahseder misin?

Tuğba Hatun: Insana, tabiata tüm canlılara sevgi duymakla başlar her şey benim icin. Sevgi bizi farklı kılar. Tum canlilardan ustun kilar. Ben hep iyilik yapma derdinde olmayi seviyorum. Sevmeyi seviyorum herkesi. Kin tutmam, ama unutmam yapılan iyiliği de kötülüğü de…. affederim hatasini anlayani. Yaratilmisi severim yaradandan ötürü.

Samet Tosun: Peki müzik ne zaman girdi hayatına yada şöyle sorayım, müzik ile ne zaman tanıştın ?

Tuğba Hatun: Daha ilkokul yıllarında başladı benim müzik yolculuğum. Ilkokul korosundaydim. Hep solo konserler verirdim.   Müzik öğretmenim benim ileride cok iyi bir sanatci olacagimi söylerdi hep. Üniversite yıllarında Üsküdar Musiki Cemiyetini kazandım. Tam anlamıyla odak noktam haline geldi müzik. Bu sınavlardaki basari dogru yolda oldugumun isaretiydi artik.

Samet Tosun: En başa dönelim, nasıl bir aile ve çocukluk geçirdin bize bahseder misin ?

Tuğba Hatun: Melek kalpli bir babanın ve cok donanimli mukemmel bir annenin cocugu olmak gercekten gurur verici benim icin. Sevgi dolu bir ailede buyudum. Ilcede kizini okutan yokmuş o zamanlar. Kızlarını  universiteye gonderen ilk babaydi, benim babam. Her konuda öncüydü. Çok güzel bir çocukluk geçirdim. Sokakta oyun oynama şansını yakalayan nesillerdenim.

Samet Tosun: Sana gelen olumsuz eleştiriler oluyor mu ? peki bu seni olumsuz etkiliyor mu yoksa kendimi daha fazla nasıl geliştirebilirim diye çalışmalar yapıyor musun ?
Tuğba Hatun: Sesim ve sanatımla ilgili hiç olumsuz bir eleştiri almadım. Ama elbette ki ekip çalışması yapildiginda mutlaka bir eksiklik olabiliyor.  Her eleştiriye kulak vererek eksikliklerimizi tamamliyoruz.
Samet Tosun: Müzik neden bu kadar önemli senin için ?
Tuğba Hatun: En başta da dediğim gibi müzik benim yaşam biçimim. Ben notalarla haykırıyorum. Derdimi notalarla anlatıyorum. Hava gibi su gibi kiymetli ve anlamli. Bir tek sarki soylerken her seyi unutuyorum kendimi bile.

Samet Tosun: Peki müzikten önce ben ve sonra ben diye kıyas yapsak ne dersin ?

Tuğba Hatun: kendimi bildim bileli müzikle iç içeydim.

Samet Tosun: Son olarak yeni projelerinden bahsedelim ? ve DS Kültür Sanat okurları için neler söylemek istersin ?

Tuğba Hatun: Eylül ekim aylarında yeni single çalışmam olacak.  Yurtdışında ve içinde  konserlerimiz var. Festivallerimiz olacak inşallah. Tüm okurlarınızi sevgiyle kucaklıyor onlara turku tadinda muzik tadinda bir hayat diliyorum. Sevgi ve saygilarimi sunuyorum.

Samet Tosun
samettsn@yahoo.com

Share via
Copy link
Powered by Social Snap