Netflix’in sevilen dizisi Lucifer hakkında

Fox tarafından iptal edilen, ardından Netflix tarafından satın alınan doğaüstü drama dizisi Lucifer 5. sezon onayını aldı ve çekimlere başlandı. Dizinin yapımcıları Joe Henderson ve Ildy Modrovich şunları söyledi: “Dizimizi yeniden hayata döndürdüğü ve Lucifer’ın hikayesini kendi şartlarımıza göre bitirmemize izin verdiği için Netflix’e müteşekkiriz.”
Başrollerinde Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro gibi isimlerin yer aldığı, netflix’in sevilen yapımlarından ”Lucifer” 8,2’lik IMDb puanı ile kullanıcıların en çok beğeni alan filmler arasındaki yerini aldı. Konusu ile de dikkat çeken dizi; Cehennemin Efendisi olmaktan bıkan Lucifer (Şeytan), Los Angeles’ın ihtişamlı ve ışıltılı deliliği uğruna hakimiyetini sürdüğü cehennemi terk edip, bu şehirde Lux adında bir mekan açıp artık fani bir yaşam sürmek ister.

Fakat kardeşi(melek) ve babası(tanrı) onu rahat bırakmaz. Yardımcısı Maze ile beraber geldiği Dünya’da tanıştığı Dedektif Chloe Decker ile birlikte çalışarak suçluları yakalar ve bir yandan kendi ailevi problemleri ile uğraşır.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap