Tesla ve SpaceX Ceo’su Elon Musk’ın Twitter hesabında yaptığı paylaşım sosyal medyada gündem oldu. Hesabından 1453 İstanbul’un Fethi’ne gönderme yapan bir görsel paylaşan Musk, “Did I lock the gate? (Kapıyı kilitledim mi?) yazdı. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, Musk’ın bu paylaşımına yorum yaparken, paylaşımın zamanlaması da dikkat çekti.
Konuyla ilgili dijital medya uzmanı ve yazar Said Ercan, sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı. Ercan, paylaşımında: ”Çok ilginç bir gece yaşıyoruz. Küreselci prens Elon Musk, Istanbul’un fethine gönderme yaptı. “Kapıyı kilitledim mi” diye düşünen bizanslı komutan paylaşımı yaptı. Paylaşım sadece 1 saat içinde yüzbinlerce etkileşim aldı. Dünyanın en zengini konumundaki Elon Musk Türkiye’nin haberleşme uydularını uzaya gönderen şirketin sahibi! Ayrıca Twitter’ı satın alması ise gündemde. Twitter’da 100 milyon takipçisi bulunuyor!
Peki buradaki mesajlar ne?
02:39 gösteren bir saat var!
Yunanistan Türkiye gerginliği var.
Türkiye’ye ciddi bir siber saldırı var. (Görselleri ekledim Amerika ve Çin’den siber saldırı var)
Elon Musk 1453 ve konstantinapole vurgusu ile İstanbul Fethi öncesi hataları gündeme getiriyor olabilir. Bir depreme ve Türkiye ile ilgili bir algı operasyonuna işaret ediyor olabilir.” ifadelerini kullandı.

Translate »