Sosyal medya platformu Twitter’ın birçok kullanıcısı, “kullanım limiti aşıldı” uyarısıyla karşılaştı. Ana sayfa akışında ve profillere erişimde sorun yaşandı. Twitter’ın sahibi Elon Musk Twitter’daki manipülasyonları önlemek için geçici sınırlar getirdiklerini açıkladı: Doğrulanmış hesaplar günde 6000 tweet, doğrulanmamış hesaplar günde 600 tweet, yeni ve doğrulanmamış hesaplar ise günde 300 tweet görüntüleyebilecek.
Arkadaşlarınızı ve ailenizi görmek için telefondan uzaklaşın

Tweet okuma sayısını sınırlayan Twitter CEO’su Elon Musk, kullanıcıların tepkisini çeken yeni açıklamalara imza atıyor. Musk son olarak yaptığı paylaşımda, “Burada dünyaya bir iyilik yapıyorum. Derin transtan uyan. Arkadaşlarınızı ve ailenizi görmek için telefondan uzaklaşın” ifadelerini kullandı.

Truth Social yoğun ilgi gördü!

Twitter, Facebook ve diğer sosyal medya platformları, binlerce destekçisinin geçen yıl 6 Ocak’ta başkent Washington’da Kongre binasını basmasının ardından Trump’ı hizmetlerinden men etmişti. ABD eski Başkanı Donald Trump’ın, geçtiğimiz yıl açtığı “Truth Social” isimli sosyal medya platformu, Elon Musk’ın Twitter’da sınırlamaya gitmesi üzerine kullanıcılardan yoğun ilgi gördü. Apple store ve Google play üzerinden indirilebilen uygulama Twitter’a alternatif olarak kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen uygulamalardan biri oldu.