işgalci israil’in 7 Ekim’den bu yana saldırıları altında bulunan Gazze Şeridi’nin kuzeyinde yaşayan Filistinliler, israil’in Mısır’ın Refah kapısından yardım tırlarının geçişine izin vermediği için yiyecek ekmek bulamıyor. Tam bir insanlık dramının yaşandığı Gazze’de şuan en büyük ihtiyaç un bulunmamasıdır. Gazze’nin kuzeyinde yaşayan ve yaşam mücadelesi veren Filistinliler un bulamadıkları için hayvan yemlerini öğütmeye başladı.
Sosyal medya platformu Twitter (X)’de Gazze’deki işlenen insan hakları ihlallerine ve soykırıma dur demek için hastag çalışması başlatıldı. #GazaStarving etiketi ile başlatılan çalışma kısa sürede Türkiye’de tt olurken, akabinde dünya sıralamasında birinci sıraya yerleşti. Şuan tüm dünya sosyal medya platformu Twitter (X)’te Gazze’yi konuşuyor. Toplamda 3 milyon’dan fazla tweet atıldı.

Paylaşım yapan sosyal medya kullanıcıları ise, yaptıkları paylaşımlarda ”Refah sınır kapısının acilen açılmasını, çocukların açlıktan öldüklerini ve yapılan bu soykırıma artık birilerinin dur demesi gerektiğinden” bahsetti. Atılan tweet’ler ise kısa sürede tü dünyada karşılık bulmaya başladı. Türkiye’den birçok ünlü isim ve siyasi konu ile ilgili tepkilerini dile getirdi.