2016 yılından bu yana Reha Özcan tarafından hazırlanan radyo programı Pişman İnsanlar Cemiyeti final yaparak yerini “Karaktersizlerle Mücadele Partisi” isimli programa bıraktı. Her perşembe Twitter’da gündeme giren bir formatı yayından kaldırarak radikal bir karar aldıklarını belirten Reha Özcan “Yeni programımız KAMP ile podcast, sesli içerik ve radyo yayınlarını farklı bir biçimde ele alacağız” dedi.
Türkiye’nin bilinen en kült radyo programlarından bir tanesi olan “Pişman İnsanlar Cemiyeti”, geçtiğimiz perşembe günü final yaptı. 2016 yılından itibaren yapımcısı Reha Özcan tarafından hazırlanan radyo programı, perşembe geceleri Twitter’da uzun süre Türkiye gündeminde var olmayı istikrarla sürdürüyordu. Program yapımcısı Reha Özcan, programa son vermesinin hemen ardından “Karaktersizlerle Mücadele Partisi” isimli canlı yayınlarına yine Karma Türkiye platformunda cuma gecesi itibarıyla başladı. Başladığı gün de sosyal medyada gündem olan Karaktersizlerle Mücadele Partisi, her hafta 23.59’da dinleyicisiyle buluşuyor.

Pi Cemiyeti sonsuza dek sürecek!

Pi Cemiyeti gibi yine gece yayınlarıyla kariyerini ve programlarını sürdürecek Reha Özcan, Pi Cemiyeti’nin sonsuza dek süreceğini söyleyerek “Pi Cemiyeti, bir olgu, düşünce biçimi, sadece yayıncı olarak benim var ettiğim bir şey değil; tüm yayınlar ve etkinliklerle bir arada olma hissiyle var oldu. Bu yüzden her zaman hatırlanacak” diye konuştu. Yeni yayını hakkında da bir açıklama yapan Özcan, “Karaktersizlerle Mücadele Partisi yani KAMP sesli dünyanın ve radyonun da yeni hali olan Karma Türkiye ile yeni bir yayıncılık anlayışına imza atmanın yanı sıra yine podcast, sesli içerik ve radyo yayınlarını farklı bir biçimde ele alacak” ifadelerini kullandı.
Peki Reha Özcan (BenReha) kimdir?

Radyo Programcısı, Söz Yazarı, Müzisyen ve Yönetmen BenReha, henüz lise yıllarında radyoculuğa olan ilgisi hayatının tamamında meslek olarak kendisine eşlik etti. 2003-2008 yılları arasında birçok yerel radyo kuruluşunda radyo programlarını gerçekleştirdi. 2009 yılında ulusal lisanslı Radyo Mega’da Drive Time zaman diliminde gerçekleştirdiği radyo programının ardından Numberone, Kral Pop, Kral World ve Kent FM gibi radyolarda da programlarına ve prodüksiyon yönetmenliği görevine devam etti. Aralık 2016 yılından itibaren ise Türkiye’nin en önemli radyo yayınlarından bir tanesi olan Pişman İnsanlar Cemiyeti isimli programı gerçekleştirdi. Karma Türkiye sesli sosyal medya platformunun kurucusu olan BenReha, kariyerinde Karaktersizlerle Mücadele Partisi yayınlarını yapmanın yanı sıra kendi müzik eserlerini yayınlıyor, yönetmenlik kariyerini sürdürüyor.