Twitter’ı satın aldığı günden buyana gündemden düşmeyen Elon Musk, son hamlesi ile sosyal medya kullanıcılarını sitem ettirdi. Musk’ın Twitter’da kullanıcıların tweet okumalarını sınırlayan yeni kuralları platformda olay yaratırken rakiplerine de rağbeti artırdı. Bu uygulamalardan bir tanesi Meta şirketi çatısı altında bulunan Instagram Threads oldu.
Instagram Threads nedir?

Instagram Threads aynı Twitter gibi kullanıcıların mikroblog yazılar paylaşabildiği bir platform olarak isimlendirilebilir. Instagram’da onaylı hesabı olan kişiler hesaplarını eşleştirerek aynı hesaplarını burada da onaylı bir biçimde kullanabilirler. Diğer kullanıcılar da Instagram’daki kullanıcı adlarını bu platforma taşıyabilirler. Uygulamayı indirip açmanızın ardından altta sizler için ‘Instagram ile giriş yap’ butonu çıkacak. Bu butona tıklamanızın ardından isteğinize bağlı olarak tüm bilgilerinizi Instagram profilinizden çekebilir ya da elinizle doldurabilirsiniz.

Instagram Threads nasıl kullanılır?

Instagram Threads tıpkı Twitter’ın eski halinde olduğu gibi 500 karakter sınırına sahip. Twitter’daki tweet atma, retweet yapma, bir paylaşımı beğenme ve bir kişiyi etiketleme özelliklerinin hepsi bu uygulamada da mevcut. Aynı zamanda Instagram Threads’taki paylaşımınızı normal Instagram hesabınızda da hikaye olarak paylaşabilirsiniz. Bunun için uygulamayı indirmek ve kayıt olmak yeterli.

Instagram Threads nasıl indirilir?

iOS kullanıcıları App Store’dan, Android kullanıcıları ise Google Play Store’dan Instagram Threads uygulamasını kolaylıkla indirebilirler.

Peki Threads Hesabı Nasıl Silinir? Okumak için tıkla!