Bekir Develi Kimdir ?

Bekir Develi, 4 Haziran 1975 tarihinde Almanya Bielefeld doğmuş, ilkokulu Almanya’da alırken, Ortaokul ve Lise eğitimini ise ailesiyle birlikte Türkiye’ye gelerek Adana’da tamamlamıştır. Üniversite eğitimi için Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’ne kaydolan Develi, burada Almanca Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur.
Develi, her ne kadar Almanca Öğretmenliği bölümünden mezun olsa da eğitimine dair bir işte çalışmamış, kuyumculuk, ütücülük, eskimo satıcılığı, tiyatro oyunculuğu, ticaret ve radyo spikerliği gibi pek çok farklı iş alanında çalışmıştır. 1990’lı yıllarda Adana’da yayın yapan Özel FM adlı radyoda programlar yapan, Samanyolu TV’de Yola Düşenler adlı gezi programını sunan Bekir Develi gezi, belgesel ve yarışma programları da sundu. Seminer ve konferanslar da veren Develi, TRT 1 ekranlarında yayınlanan Ramazan Sevinci adlı programı sunuyor.
Bugüne kadar pek çok farklı amatör tiyatro grubu ile sahneye çıkan Bekir Develi oyunculuk eğitimi de almıştır. Kendinin yazıp sahnelediği 5 Stand-up gösterisi vardır.Develi’nin son projeleri arasında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Bekir Develi ile Annemin Yemeği isimli programın sunuculuğu bulunmaktadır. Şimdiye kadar 15 televizyon programı yapmış, bazı televizyon programlarının da canlı sunumunu üstlenmiştir. Aslen Adana’lı olan Bekir Develi, evli ve 2 çocuk sahibidir.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap