Written By DS Kültür Sanat
Categories:

Osman Kurnaz ya da bilinen adıyla DJ Akman, 27 Mayıs 1986 tarihinde Konya’da dünyaya geldi. Henüz 4 yaşında iken ailesinin Hollanda’ya taşınmasıyla beraber, babası annesi ve iki kardeşi ile Rotterdam şehrinde hayatına devam eder. DJ Akman, lise eğitiminin ardından inHolland Univercity’de üniversite eğitimini tamamladı.


Akman, Hollanda’da erken yaşta futbol oynamaya başlar ve yetenekli olduğu fark edilir. Çeşitli önemli kulüplerde futbol oynadı ancak müzik onun için daha ağır basarak, ilk müzik çalışmasını henüz 12 yaşında iken remix yaparak başladı. 2000 li yillarin başlarinda arabesk rap tarzini ilk oluşturan isimlerden olan akman amatör olarak devam ettiği müzik hayatina ilk olarak 2003 yilinda profesyonel çalişmasi olan tekli single çalişmasi seninle ilk defa adli single projesi ile giriş yapti.

Hemen ardindan  2004 yilinda albüm çalışmasına imza atan akman  bir fidan gibi isimli albümü ile dönemim en iyi çikiş yapan albümlerinden ve isimlerden oldu. Ardindan 2011 yilinda ses getiren apaçi albümünü hazirladiktan sonra apaçi şarkisina klip çekmiştir, o dönemler apaçi şarkisi çok ses getirmeyi başarmiştir. Müzik hayatina uzun bir ara verdikten sonra 2019 yilinin temmuz ayinda tekli çalişmasi ile sessizliğini bozarak yaz aylarinda çikiş yaptiği şarkisi değişik duygular ile sevenleri ile yeniden buluşmuştu. Herkesin uzun zamandir beklediği yillardir herkesin severek dinlediği şarki olan seninle son defa  isimli eseri güncelleyerek ve sözü ve müziğine imzasini atarak yeniden sevenleriyle buluşturdu.

Translate »