ındependent Türkçe erişime kapatıldı! Peki son durum ne?

Independent Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek’in yaptığı paylaşıma göre, Independent Türkçe haber sitesine idari tedbir kararı getirildi. Çiçek, paylaşımında “Sitemize girişte sorun yaşanıyor. Bazı okuyucularımız bu uyarı ile karşılaşıyor” dedi.
Diğer bir açıklamasında ise Çiçek; ”Objektif bulunuyor…İndependent’ın ana gövdesinin % 70’i Rus işadamında % 30’u Suudlu işadamında ama editöryal bağımsızlık tamamen kuruşul ilkelerinde…Bize resmi olarak herhangi bir tebligat yada mahkeme kararı gelmiş değil.Devletler arası bir mesele bizimle ilgili değil”

”Sonuçta, bizim editöryal bağımsızlığımızın ihlali yada objektif haber ilkelerinin ihlaliyle ilgili herhangi bir karar yok…Herhangi bir kapatma yok ortada idari bir BTK kararı var…Siteye bazı yerlerde erişim sağlanıyor bazı yerlerde sağlanmıyorDurum şimdilik budur” ifadelerini kullandı.

Peki Son Durum Ne;

The Independent Türkçe Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) idari tedbir kararıyla dün itibari ile erişime kapatılmıştı. Şuan yeni bir alan adı ile yayınlarına devam ediyor.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap