Bir süredir koronavirüs tedavisi gören İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, hayatını kaybetti. Ömer Döngeloğlu’nun vefatı sonrası ünlü isimler başsağlığı mesajları yayınladı.
Ömer Döngeloğlu’nun cenazesini yakınları aldı. Başakşehir Devlet Hastanesi’nin morgundan Döngeloğlu’nun cenazesi ailesi ve yakınları tarafından alınarak mezarlığa götürüldü. Döngeloğlu’nun cenazesi ikindi namazının ardından Edirnekapı Mezarlığına defnedildi. İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nun vefatı sonrası Türkiye’nin önemli isimleri twitterdan başsağlığı mesajları yayınladı. İşte paylaştıkları o mesajlar:

Recep Tayyip Erdoğan; ”Bir süredir Koronavirüs tedavisi gören, ömrünü İslam’ı öğretmeye, anlatmaya adamış ilahiyatçı-yazar Ömer Döngeloğlu’nun vefatını derin bir teessürle öğrendim.Değerli hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.”

Dursun Ali Erzincanlı; ”Dursun Ali Erzincanlı@dalierzincanliAllah Teâlâ’ya ve Peygamberlere saygı, Ehli Beyt’e muhabbet, Sahâbeye hürmet, âlim ve ârîf-i billahlara sevgi, yaşına bakmaksızın her mümine abi veya kardeş diyecek kadar mütevazı. İyi bir arkadaş, iyi bir ağabey…Gittiğini duydumHayal kırıklığına uğramış suratHayal kırıklığına uğramış suratBunun ne demek olduğunu henüz bilmiyorum.”

https://twitter.com/dalierzincanli/status/1256900732474753026

İhsan Şenocak; ”Allah Teala Ömer Döngeloğlu hocamızı,Allah Rasulünün(sav) “Veba her mümin için şehadet vesilesidir.”(Buhari) ifadesine muhatab kılıb ŞEHADETLE şereflendirsin.Ağlayarak ve ruhumuzu aşkla yıkayarak anlattığı Hz Hanzalayı(ra) yıkayan melekler cenaze namazını kılsın.Rahmet Ya Rabbi!”

Süleyman Soylu; ”Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş…Bugün vefat eden İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu hocamıza Allah’tan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.”

Hasan Kaçan; “Hayat, ölecek olanların ölenlere ağlamasından ibarettir. Cümle göçmüşlerimize ve bugün Hakk’a yürüyen güzel insan Ömer Döngeloğlu hocamıza rahmet olsun.”

Burak Özdemir; ”Burak Özdemir@CznBurakÇok kıymetli Ömer Döngeloğlu hocamıza Allah’tan rahmet sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyorum.İnna Lillâhi ve İnnâ İleyhi Raciûn”

Fahrettin Koca; ”Halkımızın ekrandan tanıyıp, sevdiği, değerli İlahiyatçı ve Yazar Ömer Döngeloğlu Beyefendi’yi tedavi olduğu Koronavirüs sebebiyle maalesef kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.”

Mehmet Tevfik Göksu; ”Çok eski dostum ve arkadaşım, hocamız Ömer Döngeloğlu’nu Hakk’a uğurladık. Kendisine Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine sabır diliyorum. Ömer hocamızın eşi ile ilgili çıkan haber gerçek değil ancak o da şu an hastanede tedavi görmektedir. Rabbim kendisine şifa versin inşaallah.”

Uğur Arslan; ”Samimi ve güzel adam,sevgili Ömer Döngeloğlu hocamseni hep dua ve rahmetle hatırlayacağız. Başımız sağolsun.”

Kanal7; ”Kanal 7@kanal7Uzun yıllar Kanal 7 ekranlarında yaptığı etkileyici programlarla izleyicinin sevgisini kazanan ve bir süredir hastanede Korona virüs tedavisi gören Muhterem Hocamız İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nun vefatıyla derin bir üzüntü yaşamaktayız.Hocamıza Allah’tan rahmet dileriz.”

Serdar Tuncer; ”Güzel bir müslüman, vefalı bir ağabey, dertli bir gönül göçtü dünyadan. Ömer Döngeloğlu hocam vefat etti. Rabbim rahmet eylesin. Mekanı cennet menzili mübarek olsun…”

Yavuz Bahadıroğlu; ”Ömer Döngeloğlu: Tam bir Peygamber sevdalısı, bir hizmet maratoncusu, ihlas ve samimiyet erbabı, ilmiyle âmil bir ilim-irfan mensubu, imanlı-ahlâklı bir ilâhiyatçı.. Ölümüyle eksildik. Ruhu şâd olsun.”

 

Translate »