Sadık Karan, “Bıraktım Akışına” isimli yeni şarkısını müzikseverlerin beğenisine sunmanın heyecanını yaşıyor. Tüm dünyayı etkileyen covid-19 salgınına karşı kabuğumuza çekildiğimiz bu dönemde, tüm insanlığa umut aşılayan Sadık Karan’ın bu özel projesinin sözü ve müziği kendisine ait.
2005 yılında çıkardığı “Yeminim Var’ isimli albümüyle müzik dünyasına merhaba diyen ve “Bak Gidersem Dönmem, Aman” gibi şarkısıyla büyük beğeni toplayan Sadık Karan, yeni çalışması ”Bıraktım Akışına” isimli şarkısını geçtiğimiz günlerde müzikseverlerin beğenisine sundu. Sözü, müziği Sadık Karan’a ait olan şarkının düzenlemesini Emre Bayar yaparken, klibin yönetmen koltuğunda ise Sadık Karan oturuyor.

Sevilen şarkıcı sosyal medya hesabından paylaştığı yazıda ise; ”Bilen bilir. 3 – 4 dakikalık bir şarkı için saatler hatta bazen günler süren klipler çekilir. Yani kolay bir iş değildir. Ama karşıdan bakınca 3 4 dakikalık sıradan bir iş gibi algılanır, öyle görünmez. Aslında hayatın akışındaki durumlardan biridir; çünkü herkes kendi yaşadığını en zor zanneder, ki doğrudur da. Neyse konumuza (klibe) gelecek olursak, bu klibi koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde TEK BAŞIMA, cep telefonuyla, evde çektim. Daha önce evlerde yüzlerce klip çekildi evet ama bir yönetmen ve kalabalık bir set ekibi olmadan tek başına, kurgusundan ışığına dekorundan rengine her detayıyla ilgilenip, son derece sıradan bir cep telefonuyla çekmiş olmam benim için farklı bir deneyim oldu. Zordu ama zorluklar aşılmak içindir ve imkansızlıklar her zaman çözüm arayana seçenekler sunar deyip böyle bir şey deneyimledim.”

”Yaşadığımız karantina sürecinde canlı yayınlar açıp daha önce söylenmiş şarkıları söyleyip durmak, uzun uzun muhabbetler etmek yerine yazdığım yepyeni bir şarkıyı yepyeni bir deneyimle, klip yönetmenliği yaparak sizinle paylaştım. Montaj sırasında can arkadaşım Kerem Korkut yetişip destek oldu. Teşekkür ederim emeğine. Coronavirüs yüzünden her günün dünden ezber olduğu, bir evin içinde dönüp dolaşıp aynı şeyleri yaşarken, yaşadığımız durumu akışına bırakmak zorunda olduğumuz bugünleri bir şarkıyla hafifletmek istedim. Önce kendim sonra sizler için. Severseniz çok sevinirim, sevmezseniz siz daha güzelini yaparsınız. Bende daha şarkı çok. Hepsi yolda. Eylemlerim devam edecek. Kalın sağlıcakla.” ifadelerini kullandı.