Dj Emre Tekin ile hakkında merak edilenleri konuştuk!

Samet Tosun: Emre bey kısaca kendinizden söz eder misiniz? DJ’lik serüveni nasıl başladı?

Emre Tekin: Merhabalar, izmir’in güzel bir ilçesi’de dünyaya geldim ( TİRE ) 2005’den beri istanbulda yaşıyorum 2001senesi ( BBG ) biri bizi gözetliyor yarışmasındaydım yarışmadan sonra gece clublerinde dj’lik serüvenim başladı bir çok ünlü isimlerle yanyana geldim türkiye ve avrupa gece clublerinde setup başında oldum.

Samet Tosun: Nasıl Bir Duygu Şarkılar İle Oynamak Onları Süslemek 🙂 Bir Şarkıyı Remix Haline Getirmek Ne Kadar Zamanını Alıyor Sevgili Emre.

Emre Tekin: Production Ve Producer Dj olarak 2010 da başladım bir şarkıyı remix haline getirmek karşıdan görüldüğü gibi çok kolay değil aslında teknoji ilerlemesiyle çok basitleşmeye başladı bazı dj arkadaşlarım 1 günde bazende 2 saatte Çıkarıyor benim yaptığım remixler ortalama 7 gün & 10 gün Arası çıkarıyorum yaptıklarımı dinlerseniz anlarsınız hiç biri birbirine benzemez alt yapılarım sabit değildir diğerleri gibi 🙂

Samet Tosun: Seni müzik alanında kariyerinin başlamasında en çok etkileyen kişi kim olmuştu?

Emre Tekin: Suat Ateşdağlı Olmuştu Örnek almaya başlamıştım uzun zaman takip ederek şimdiki kariyerimi kendim cizdim çok şükür adımı duyurdum…

Samet Tosun: Peki bu güzel ve başarılı müzik yolculuğunuzda hedeflerinden bahseder misiniz?

Emre Tekin: Hedeflerimi ulaştım müzik konusuda hiç bir türk dj’iyi yapamadığını yaptım avrupa da çok söz ettirdim kendimce müzik benim için evresel bir şey oldu onunla yatıyorum onunla kalkıyorum hedefi ulaştım …

Samet Tosun: Remix’lerini paylaştığınız şarkıcılar bunlardan memnun kaldılar mı? Özellikle size ulaşıp remix yapmanızı istedikleri şarkıları oldu mu?

Emre Tekin: Türkiyede yaptığım çok nadir isimlerin şarkılarını remix yapıyorum genel anlamda her şarkıyı yapmıyorum çok memnun kaldılar sosyal medyada kendi sayfalarında ara ara paylaşıyorlar buda beni mutlu ediyor. Evet remix için bana ulaşan bir çok sanatcımız var acapellayı yolluyorlar dediğim gibi çok girmiyorum türkçe remix yapmaya …

Samet Tosun: Sizin için en önemli çalışma hangisi oldu? Slow şarkılar mı hareketli şarkılar mı daha çok tercihiniz?

Emre Tekin: Benim için en önemli çalışma AYŞE HATUN ÖNAL “Güm Güm” şarkısı oldu Remix EDM yaptım Avrupada MTV FM’den top 100’de 33’cü sıraya kadar yükseldi buda beni mutlu etti . Benim için fark etmiyor slow veya hareketli dediğim gibi fazla türkçe şarkılarına girmiyorum…

Samet Tosun: Yaptığınız işte hayal gücü çok önemli. Bir eser elinize geldiği vakit onu değiştirmeye çalışırken nelere dikkat ediyorsunuz?

Emre Tekin: İşte dediğin gibi bizler hayal gücünü inan biriyiz şahsen ben hayal gücümü wc den alıyorum dakikalarca hayal ediyorum sonrasını o hayalimi gerçekleştiriyorum yeterki o eser gelsin gerisi bana bırakın…

Samet Tosun: Radyo programınız var mı? Ya da yapmayı düşünür müsünüz? Radyolarla aranız nasıl bu noktada?

Emre Tekin: Radyo programım daha önce vardı şimdi bir kaç radyolarda setlerim çalınıyor.. Evet güzel bir teklif gelirse neden olmasın tekrardan merhaba derim radyoya özledim aslında . Radyolarda sıkıltım yok biliyorsunuzdur 2 yıldır radyo danışmanlığıda yapıyorum nome isimlerle çalışıyorum ..

Samet Tosun: Çıktığınız bir mekanda sizden istek parça isteyen oluyor mu ? yada Dj kabinine gelip tanışmak isteyenler oluyor mu ?

Emre Tekin: Olmaz istek onlar bizi izlemeye dinlemeye gelmiyor sanki ama ben istek çalmıyorum yaptığım bir müzik var onun dışına çıkmıyorum .. Evet gelmezmi tanışmak için çay kahve yemek telefon numaralar sosyal medyadan bulup yazmalar oluyor cevap veriyorum hepsini ama onlara ayak uyduramıyorum işimle ilgileniyorum.

Samet Tosun: Son olarak Semaorglife hakkında neler söylemek istersiniz?

Emre Tekin: Semaorglife hakkında güzel şeyler yaptınızı duydum ve yakından takip ediyorum..

Samet Tosun: Harika Bir Röportaj Oldu Sevgili Emre Çok Fazla Soru Sormak İstemiyorum Semaorglife Ailesi Olarak Çok Teşekkür Ederiz Bizlere Vakit Ayırdığın İçin Yeni Röportajlarda Görüşmek Üzere Kal Sağlıcakla.

Emre Tekin: Semaorglife ailesine sonsuz teşekkür ederim güzel sürpizler için takipde kalın diyorum sosyal medyadan takip edebilirsiniz sevgilerimle ..

Samet Tosun
samettsn@yahoo.com

Share via
Copy link
Powered by Social Snap