Samet Tosun: Oyunculuk serüvenin nasıl başladı ? nasıl karar verdin ?

Kayhan Pinç: ilk olarak Kenan İmirzalıoğlu hayranlığı ile başladı diyebilirim. O zamanlar Kenan abinin, Deli Yürek isimli bir dizisi vardı, okul yıllarında hep onun setine gider gelirdim. Hatta sırf o sete gidebilmek için okuldan kaçtığım bile olmuştur. Kendiside bunu biliyor zaten, her daim onun gibi bir oyuncu olmak istedim ve bu konuda elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum.

Samet Tosun: Oyunculuk senin için bir çocukluk hayalimiydi ?

Kayhan Pinç: Evet, çocukluğumdan bu yana oyunculuk benim için hep bir hayal olmuştur, ve şimdide bu hayali yavaş yavaş gerçekleştirmeye devam ediyorum. Yani kısaca herşey bir hayalle başladı benim için.

Samet Tosun: Peki oyuncu olmasaydın, ne olurdun ?

Kayhan Pinç: Onu bende düşündüm, kendime çok sormuşumdur acaba oyuncu olmasaydım ne olurdum diye, sanırım milli istihbarat teşkilatı bünyesinde yer almak isterdim yada kendi alanında en iyisini yapan bir kuaför olurdum sanırım.
Samet Tosun: Kayhan Pinç kimdir ? nasıl bir ailede büyüdü ? bize biraz Kayhan Pinç’i anlatırmısın ?

Kayhan Pinç: Fatih, Karagümrük’te dünyaya geldim ve gençliğim burada geçti. Oyunculuk sektörüne ise lise yıllarında giriş yapmıştım. 3 kardeşiz ve ailenin en büyük çocuğu benim, çeşitli dizilerde rol aldım. Hayalim ise roman kültürünü anlatan bir dizinin kuruculuğunu ve senaristliğini yapıyorum aynı zamanda da dizinin başrol oyuncusu olarak dizinin kadrosunda yer alıyorum.

Samet Tosun: Bugüne kadar hangi projelerde yer aldın ?

Kayhan Pinç: Bir çok dizi’de rol aldım. Bunlardan bazıları; Ezel, Uçurum, Karadayı, Baba candır, Çukur gibi birde unutmadan Hepyek4 sinema filminin kadrosunda yer aldım. Şuan da İstanbullu Roman Çocukları isimli internet dizisinde başrol oynuyorum.

Samet Tosun: Çukur projesine nasıl dahil oldun ?

Kayhan Pinç: Çukur dizisine dahil olmam şöyle oldu, ben bilgilerimi güncellemek için şirkete gitmiştim. O aralarda Çukur dizisinin 1.bölüm hazırlıkları yapılıyormuş, şirketteki arkadaşlar söyledi. Benim içinde sen bu dizi için gayet uygunsun dediler. Gerekli işlemler ve görüşmeler yapıldı. Daha sonrasında diziye kabul edildim haftabaşında setteydim. Sanırım Çukur’a girmemde biraz şanslıydım.

Samet Tosun: Çukur’da oynadığın karakter ile Kayhan’ın ortak yönleri var mı?

Kayhan Pinç: Dizi’de oynadığım karaktere baktığımda kendi karakterime yakın bir karakter olarak görüyorum. Semt kültürünü anlatan bir dizi Çukur, o nedenle elbette birçok ortak yönümüz var. Doğduğum ve büyüdüğüm semt racon yeri karagümrük olduğu için pek yabancılık çekmedim. Dizideki gibi sert biri değilim ama gerçek hayatta 🙂

Samet Tosun: Rolüne nasıl hazırlanıyorsun ? bize biraz bu süreci anlatırmısın ?

Kayhan Pinç: Genel olarak baktığımızda tipime uygun sert mizaçlı karakter yada semt işleri geldiği için pek de zorluk çekmiyorum bu konularda, sokaktan gelen biri olarak çokda yabancılık çekmiyorum doğru olacaktır.

Samet Tosun: Birazda yeni projenden bahsedelim, İstanbullu roman çocukları dizisi nasıl ortaya çıktı, proje nasıl şekillendi bize biraz anlatırmısın ?

Kayhan Pinç: İstanbullu roman çocukları dizisini geçtiğimiz yıl yapmıştım. Dizinin ismi ise Roman çocukları idi. Fakat biliyorsunuz sektörde değişik işler dönüyor. Güvendiğim şahıslar diziyi elimden aldılar. Böyle bir talihsizlik yaşadım ve diziden çekildim. Daha sonrasında diziyi ben çekmeye karar verdim farklı bir isimle tabiki. Nitekim ilahi adalet diye birşey var. Bu projeye gerçekten çok büyük emekler vermiştim ve tabiki dizi bana kaldı. Geçtiğimiz aylarda yeni dizimiz ”İstanbullu roman çocukları”nın ilk bölümünü youtube üzerinden yayınladık ve çok güzel geri dönüşler aldık.
Dizimiz roman kültürünü anlatan bir yapıya sahip, 5 arkadaşın başından geçenleri işliyoruz. Her bölüm başlarına farklı olayların geldiği bir hikaye döngüsüne sahip, özellikle bu zamanda roman insanlarımız malesef 2. sınıf insan muamelesi görmektedir. Bizlerde bu algıyı bir nebze olsun değiştirebilmek için böyle bir proje içerisine girdim. Televizyonda da birçok roman dizisi yapıldı ama olmadı. Bence yapılan hiçbir dizi bizi anlatmadı daha doğrusu anlatamadı. Ben bir roman çocuğu olarak milletimle gurur duyuyorum ve vatanına, devletine ihanet etmeyen tek milletiz diyebilirim. İyiki romanım.

Samet Tosun: Son olarak DS Kültür Sanat, hakkında neler söylemek istersin ?

Kayhan Pinç: Yapılan işler gerçekten çok güzel, yapılan ve yazılan her bir haberi ilgi ile takip ediyorum. Bize vermiş olduğunuz destek nedeni ilede ayrıca tüm DS Kültür Sanat ailesine ve Samet sana çok teşekkür ederim. iyiki varsınız.

Röportaj: Samet Tosun
samettsn@yahoo.com