Şükrü Turan Röportajı

Şükrü Turan Röportajı

Samet Tosun: Merhabalar Şükrü bey; öncelik olarak bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Şükrü Turan: Merhabalar iyi çalışmalar semaorglife ailesi. Öncelikle bu güzel sohbet davetiniz için teşekkür ederim.  Şükrü Turan 1989 Bursa doğumlu eğitimini aslında yıllarca müzikle alakasız bir platformda almış ama nihayetinde doğru yolu yani yeteneği olduğunu fark ettiği yöne doğru yönelmiş Bursa müzik piyasasında nacizane ilerlemeye çalışan bir müzisyen adayı.

Samet Tosun: Oldukça genç ve başarılısınız bunu neye borçlusunuz?

Şükrü Turan: Gençlik konusunda sanki biraz biraz umutsuzluğa kapılsamda ☺️ başarının sırrının işini fazlasıyla severek yapılmasından kaynaklandığını düşünenlerdenim.

Samet Tosun: Peki bizlere biraz müzik kariyerinizden bahseder misiniz?

Şükrü Turan: 7. Yılıma girmiş olsamda müzik kariyerimde henüz başlarda olduğumu samimiyetle söyleyebilirim. Çünkü o kadar yıllanılası bir duygu okyanusu bir platform ki müzik 70. Yılındada olsa insan ilk günkü hislerini taşıyacağına inanıyorum. Yaklaşık 5 yıldır Bursa gecelerinde çeşitli mekanlarda sahne alma, çok değerli solist ve müzisyen arkadaşlarımla çalışma fırsatı buldum. Daha profesyonel bir platformda ilk olarak 3 yıl önce KRAL POP TV medya sponsorluğunda Kıbrısta yapılmış olan KIR ZİNCİRLERİNİ yarışmasına katılıp orda 3. olma başarısını yakaladım. Sonrasında bildiğiniz üzere O SES TÜRKİYE yarışmasında Ebru Gündeş ile çalışma fırsatımız oldu. Kariyerim halen Bursa gece hayatında çoğunlukla akustik performans tercihlerimle devam etmekte.

Samet Tosun: Boş zamanlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Şükrü Turan: Son dönemde fazla boş zaman bulamasamda olduğu zaman genelde güncel şarkıları video klipleri takip etmeye çalışıyorum. Futbol delisi olduğum içinde konsol oyunlarında biraz zaman harcayıp deşarj oluyorum diyebilirim.

Samet Tosun: Müziğimizin son durumu hakkında neler söylemek istersiniz?

Şükrü Turan: Az öncede söylediğim gibi günceli takip etmeye çalışıyorum. Çünkü o kadar çabuk tüketmeye başladık ki tüm işleri neredeyse her gün yeni bir sanatçı, yeni bir iş bize sunuluyor. Maalesef böyle olunca seçenek ne kadar çokta olsa güzel iş sayısı azalıyor. Birbirine benzer çok fazla iş piyasada dönmeye başlıyor. Nadiren çıkan kaliteli parçalarıda seçip ilham almaya çalışıyorum. 90 lar tadını gerçekten özledik.

Samet Tosun: Şuan sahne aldığınız bir mekan var mı?

Şükrü Turan: Şuan sahne aldığım 4 mekan var. Haftanın 7 günü full performans çalışıyorum.

Samet Tosun: Beğendiğiniz ve kendinize idol olarak gördüğünüz bir sanatçı varmı?  

Şükrü Turan: Tabiki var. Müziğini kişiliğini, karakterini fazlaca kendime örnek aldığım Gökhan Tepe bu sanatçıların başında geliyor. Tarkan, Kenan Doğulu, Gökhan Özen, Tan, Gökhan Türkmen severek dinlediğim sanatçıların bazıları.

Samet Tosun: Hayatta para sizin için ne kadar önemli?

Şükrü Turan: Para şahsım için çok büyük bir önem arz etmiyor olsada günümüzdeki şartlarda gerçekten hak ettiğin yerlere gelebilmek için şans ve yetenekten daha fazlasına yani paraya maalesef ki fazlaca ihtiyacımız var. Bu yüzden hayatımızda büyük bir yer kaplıyor bence istesekte istemesekte.

Samet Tosun: Yeni proje ve çalışmalar var mı?

Şükrü Turan: Yaklaşık 2 yıla kadar ciddi bir projeyle Türkiye piyasasına açılma düşüncem var. Kafamdaki isimlerle çalışma fırsatı sağlayabilirsem eğer bu röportajımızın ikincisinde çok daha keyifli konularla okurlarımızın karşısında olacağımıza inanıyorum.

Samet Tosun: Bugüne kadar kimlerle çalıştınız?

Şükrü Turan: Henüz sadece girdiğim yarışmalarda bir kaç önemli isimle çalışma fırsatı buldum. Bunlar KIR ZİNCİRLERİ yarışmasında Suat Aydoğan, Ziynet Sali, Kemal Başbuğ, Mehmet Gezegen, Aynur Aydın O SES TÜRKİYE yarışmasında takımında olduğum Ebru Gündeş ve tabiki Tarık Sezer Orkestrası benim için paha biçilemez deneyimler oldu.

Samet Tosun: Evlilik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şükrü Turan: Evlilik bu yoğunluk ve henüz projelerimi hayata sokamamışken biraz uzak görünüyor bana. Ancak çokta geç kalmadan bu güzel müesseseye dahil olmak isterim tabi ki. ☺️

Samet Tosun:  Nasıl kadınlardan hoşlanıyorsunuz? Ve evlenip çoluk çocuğa karışma fikrine nasıl bakıyorsunuz?

Şükrü Turan: Ne kadar göz önünde bir iş yapıyor olsamda sanırım biraz tutucu bir adamım. Abartmamak kaydıyla kıskançlık benim için vazgeçilmez bir durum o yüzden bu davranışıma biraz daha anlayış gösterebilecek kadınlar tercihim olacaktır. Fazlada evlilik programına döndürmeden beni taşıyabilecek bir kadın olsun isterim hayatımda diyip mevzuyu kapatıyorum. ☺️

Samet Tosun:  Son olarak DS Kültür Sanat hakkında neler söylemek istersiniz?

Şükrü Turan: DS Kültür Sanat’ı kendime vakit ayırabildiğim zamanlarda tüm haberlerini elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Keyifli ve samimi röportajlar, ilgi gören etkinlikler, dikkat çekici haberler hepsi burda.

Samet Tosun:  Harika Bir Röportaj Oldu Sevgili Şükrü Çok Fazla Soru Sormak İstemiyorum DS Kültür Sanat  Ailesi Olarak Çok Teşekkür Ederiz  Bizlere Vakit Ayırdığın İçin Yeni Röportajlarda Görüşmek Üzere Kal Sağlıcakla.

Şükrü Turan: DS Kültür Sanat ailesine bu güzel davet için ben teşekkür ederim. Gerçekten çok keyifli bir sohbetti. İnşallah nicelerinde buluşmak dileğiyle.

 

Samet Tosun

samettsn@yahoo.com

Share via
Copy link
Powered by Social Snap