Ömer Döngeloğlu ”Mus’ab b. Umeyr”

Kitap Hakkında;

İslamiyet’in ilk yıllarında, henüz 25’inde iken katılır iman kervanına… En yakınlarından gördüğü eza ve cefa karşısında dik duruşunu muhafaza eder; zerre kadar geri adım atmadan yoluna devam eder; ta ki Uhud’da şehid oluncaya kadar…Mus’ab, Resulullah’ın şanlı sahabelerindendir…1500 yıl öncesinden bugünün modern insanına çok şeyler söyler…Sözün özü, ibret alınası bir hayat, gıpta edilesi bir şehadettir Mus’ab’ın…İbret almak, istikamet kazanmak, model görmek isteyenler için…Ömer Döngeloğlu’nun hayatı yorumlayan enfes kaleminden Mus’ab b. Umeyr…

Yayın Tarihi: 2014-12-17
Yayınevi: Timaş Yayınları
Baskı Sayısı: 4. Baskı
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 160

Kitabı satın almak için aşağıda bulunan linkleri kullanabilirsiniz.

Peki Ömer Döngeloğlu kimdir ?

1968’de Tokat Zile’de dünyaya gelen Ömer Döngeloğlu, ilkokulu Zile Altunyurt İlkokulu’nda, orta eğitimini Zile İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olarak 1986-1996 yılları arasında memleketi Tokat’ta imam-hatiplik yaptı.
Kamuda uzun yıllar çeşitli idari görevlerde çalışan Döngeloğlu, İslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine araştırma, inceleme, okuma ve gezi yazıları ile biliniyordu. Döngeloğlu, aynı zamanda ramazan aylarında televizyon programları hazırlayıp sunmuştu.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap