Written By DS Kültür Sanat
Categories:

Mehmet Berk Ergin, düzenlediği kampanyayla Kadir’e çok aşırı mektup ve kitap gönderildiğini duyurdu. Sosyal medyada takipçileriyle yüz binlerce ihtiyaç sahibine ulaşarak gönülleri kazanan Mehmet Berk Ergin Kadir Şeker davasıyla da yakından ilgileniyordu.Ergin yaptığı yeni paylaşımda “Kadir’e çok yoğun mektuplar ve kitaplar geliyormuş. Kadir’in babası bugün Kadir’le görüştü. Kadir’e mektup ve kitap göndermeniz için kaldığı cezaevi bilgilerini ve adresini kendilerinden isteyip duyurduğumda sizlerden inanılmaz sayıda çok mektup ve kitap gitmiş, yığın olmuş. Hepinize çok çok teşekkür etmiş. Aşırı duygulanmış sizlere yazamamış yoğun duygulanmaktan ama o kadar çok teşekkür etmiş ki, çok mutlu olmuş. Ben de sizlere teşekkür ederim. Kadir olayına başından beri objektif baktım. Kanun ne diyorsa elbette o olacak kanunlardan üstün değiliz ama kanunlarda Kadir lehine meşru müdafaa niteliğinde maddeler çok. Kadir’in yanındayız hep beraber.


Emine Bulut “Ölmek istemiyorum” deyip oradakilerden yardım istemişti ama insanlar yardım yerine videoya çekiyordu. Emine Bulut’u öldüren cani için değerli avukat abim Turgay Özcan aileye avukat olmuştu ve müebbet aldı şahıs. Kadir, bıçak çıkartmamalıydı ama korkutmak için çıkartmış. O mahalleyi ben Konya programımda görmüştüm sıkıntılı bir yer, Kadir korkudan bıçak taşımış. Altını yine çizerek söylüyorum olmaması gerekendi bir hataydı ama maalesef oldu. Ortada 7 sabıkalı kadın, 19 sabıkalı erkek var.
Sabıkalarına göre yadırgamamak lazım ama ne kadar problemli oldukları ortada. Kim beni görüyorsa “Abi, Kadir büyük ceza alırsa kimseye yardıma gitmem artık” diyor. Böyle de yapmayalım dostlar herkes aynı değil ama yine de o an polisi aramanız en sağlıklısı olabilir. İddianamede sona geliniyor. İlk duruşmada Kadir lehine karar çıkabilir. Umarım hayırlısı olur” dedi. .