Manisa, Salihli Belediyesi, Cumhuriyetin 100. Yılı ve ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü kutlamaları kapsamında 3 gün sürecek Kuru Üzüm Şenliği ve Tarım Festivalinde birbirinden güzel etkinlikler ve ünlü sanatçılar Kutsi, Fettah Can ve Muazzez Ersoy konserleriyle kurtuluş coşkusu ikiye katlanacak.

Gümüşçayı Rekreasyon Alanında düzenlenecek olan Kuru Üzüm Şenliği ve Tarım Festivali, 3 Eylül Pazar günü saat 21.00’da Kutsi konseriyle başlayacak. 4 Eylül Pazartesi günü saat 21.00’da Fettah Can’ın sahne alacağı festivalde ilçenin kurtuluş günü olan 5 Eylül’de Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla ünlü sanatçı Muazzez Ersoy Salihlili hayranlarıyla buluşacak.
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyetin ilan edilmesinin 100. Yılı ve ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü olması dolayısıyla kutlama etkinliklerinin karnaval havasında geçeceğini söyledi.
Başkan Kayda, “Cumhuriyetimizin ilan edilmesinin 100. Yılı ile Salihli’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı dolayısıyla 3-4 ve 5 Eylül tarihlerinde Gümüşçayı Rekreasyon Alanında düzenleyeceğimiz “Kuru Üzüm Şenliği ve DenizBank Tarım Festivali” için hazırlıklarımızı tamamladık. Salihli’mizin 101. Kurtuluş yılı etkinlikleri kapsamında ünlü sanatçılarımız Kutsi ve Fettah Can ile Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla Muazzez Ersoy’un konserleriyle renk katacağı festivalimize, tüm hemşehrilerimizi güzel ilçemizin kurtuluş coşkusuna ortak olmaya davet ediyoruz” dedi.