Written By DS Kültür Sanat
Categories:

Beklenen yarıyıl tatili geldi. Aileler iki hafta boyunca çocuklarını mutlu edecek aktivite arayışına çoktan girdi bile. Tatil süresince çocukları çok mutlu edecek atölye çalışmalarının biletleri Türkiye’nin en büyük etkinlik biletleme şirketi Biletinial’da yerini aldı. Her yaş çocuk grubuna ve ilgi alanına yönelik sanat etkinlikleri ve dans, drama, resim, müzik ve diğer sanat dallarını kapsayan atölye çalışmaları arasından çocuğunuza en uygun olanı seçmek için tek yapmanız gereken Biletinial adresini ziyaret etmek.
Bu yıl 21 Ocak – 5 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan sömestr tatili başladı. Türkiye’nin en kapsamlı ve en fazla etkinliği kullanıcıyla buluşturan lider etkinlik biletleme şirketi Biletinial, yarıyıl tatiline giren 4 -12 yaş aralığındaki çocuklar için yaratıcılık, sanat ve eğlence dolu yüzlerce etkinlik atölyesini çatısı altında topladı. Biletinial, tiyatro gösterileri, ritim, tasarım, çocuklar için yaratıcı drama, erken müzik, resimle tanışıyorum, yaratıcı dans ve bale atölyeleri ile yarıyıl dönemi boyunca da çocukları mutlu etmeye devam edecek. Çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunacak atölye çalışmaları arasından en uygununu seçmek için yapmanız gereken tek şey ise www.biletinal.com adresinde şehir ve tarih aralığı belirleyerek çocuk etkinliklerini listelemek.

AKM’de çocukları sanatla buluşturan atölyeler

Çocuklara yönelik eğitici ve geliştirici atölye çalışmaları gerçekleştiren kurumlar arasında Atatürk Kültür Merkezi (AKM) başı çekiyor. Sömestr boyunca AKM bünyesinde gerçekleşecek bazı atölyeler şöyle; Çocukların motor becerilerini ve hayal gücünü geliştiren “Sihirli Kelebekler” atölyesinde; çocuklar çizdikleri kelebekleri hayal güçlerini kullanarak süslüyor, sonrasında kelebeklerin kanat çırpmaları için gereken sistemini ekleyerek uçuruyorlar.

Yaratıcı drama atölyeleri; yaratıcılık ve estetik düşünceyi geliştiren, sosyal beceriyi, iletişimi ve özgüveni sağlayan, sanatla çözüm ve arayışları geliştirmeye odaklanıyor. Çocukların hayal gücünü sahne üzerinde yansıttıkları atölye çalışması, çocuklara kendilerini tanıma sürecinde yeni yöntemler kazandırıyor. “Yapraklarla Patili Dostlarım” atölyesinde; çocuklar yapraklarla hayvan resmi kolajları yaparak can dostlarımızı yakından tanıyor ve canlıları sevmeyi öğreniyor.

4 ayrı dersten oluşan “Ukulele Modül Eğitimi” ise; çocukların bir müzik enstrümanını tanıyarak, temel çalma becerisini geliştirmek ve şarkı söyleyerek eğlenceli anlar yaşatmayı amaçlıyor. Bu atölyede katılımcı öğrencilerin daha önce enstrüman çalmış veya enstrümana sahip olması bekleniyor. Caz dans atölyesi kapsamında ise; sevilen müzikal parçaları eşliğinde çocuklara yeni dans cümleleri öğretiliyor ve bu cümlelerden bir koreografi ortaya konuluyor.

Ankara Cermodern’de Çocuk Festivali

28-29 Ocak tarihlerinde Ankara Cermodern’de gerçekleştirilecek Çocuk Festivali programında eğitici ve eğlenceli atölyeler, tiyatrolar, dans gösterileri, bubble show, sahne şovları ve sürpriz etkinlikler yer alıyor. Festival kapsamında çocuklar ve aileler sanat, bilim, kodlama, tasarım ve geri dönüşüm atölyelerinde eğlenerek öğrenirken, “Multi Anne Çocuk Balesi” ve “Tiyatro Sporu” gibi sanat etkinlikleriyle de keyifli bir gün geçirecek.

Art Kids Fest Fişekhane’de

3-4-5 Şubat tarihlerinde Fişekhane Camlı Galeri’de gerçekleşecek Art Kids Fest’te 3-13 yaş arası çocuklar sanatsal etkinlikler aracılığıyla kimliklerini ve çeşitli sanat dallarındaki becerilerini keşfedecek. Festival boyunca resimden müziğe, seramikten dramaya, dijital sanatlara kadar geniş yelpazede gerçekleşecek atölyelerle çocukların el becerileri ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlanırken, özgüveni yüksek ve topluma faydalı bireyler yetiştirilmesi de amaçlanıyor. Festivale katılan çocuklar, konusunun uzmanı sanatçılar ile buluşup birebir zaman geçirme fırsatı yakalayacakları etkinliklerle tatilin tadına varacak.