”Baş belası” isimli tiyatro oyunu için Türkiye turnesine çıkan Jest tiyatro ekibi, Amasya’da trafik kazası geçirdi. Arabada bulunan Ceyhun Fersoy, Sergen Deveci ve Melis İşiten, yararlanırken, Tolga Güleryüz, Burak Topçu ve Özgür Karataş hayatını kaybetti. Konu ile ilgili ilk açıklama Oyuncular sendikasından geldi.
Oyuncular sendikasından yapılan açıklamada: ”Baş belası” adlı tiyatro oyununu Çorum’da sahnelemelerinin ardından, Samsun’a doğru hareket eden ve tiyatro ekibini taşıyan araç kaza yapmış ve malesef Tolga Güleryüz, Burak Topçu ve Özgür Karataş hayatını kaybetmiştir. Çok üzgünüz, ailelerine ve tüm sevenlerine sabır diliyoruz. Tedavileri devam eden yaralı meslektaşlarımıza acil şifalar diliyor, durumlarını öğrenmek ve hepimizi derinden sarsan bu üzücü olaya ilişkin detaylar hakkında bilgi edinmeye çalışıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Begüm Öner: ”Atlatmaya çalışıyoruz”

Kaza’da yaralanan oyuncu Ceyhun Fersoy’un oyuncu eşi Begüm Öner, olayla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Öner, açıklamasında: ”Arayan, soran herkese çok teşekkür ederiz. Gelen mesaj ve aramalara dönemiyorum. Ceyhun ve Melis iyi, Sergen de iyi olacak. Kaybettiğimiz arkadaşlarımız var maalesef. Diğer yaralılarımız da iyiye gidiyor. Olabildiğince hafif şekilde atlatmaya çalışıyoruz”ifadelerini kullandı.

Uraz Kaygılaroğlu: ”Çok korktuk, çok feci bir kaza yaşadılar”

Aynı araba’da bulunan ve yaralı olarak hastaneye kaldırılan oyuncu Melis İşiten’in eski eşi Uraz Kaygılaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden hem Melis işiten hemde diğer yaralı oyuncuların sağlık durumları ile ilgili açıklama yaptı. Kaygılaroğlu, açıklamasında: “Merhabalar arkadaşlar. Yaşanan trafik kazasından beri Melis ile irtibat halindeyiz. Çok korktuk, çok feci bir kaza yaşadılar. Hayatını kaybeden arkadaşlarımız var. Siz de, ‘İyi mi, değil mi?’, ‘Durumu ne?’ diye mesaj atmışsınız. Melis, yaralı ama durumu iyi. Değerlerinde bir sorun yok, hayati tehlikesi yok, kalıcı bir şeyi yok. Ceyhun da aynı şekilde. Ufak tefek yaraları var ama iyi. Sergen’in durumu biraz daha ağır. Bilgilerim bu kadar, sağ olun…” ifadelerini kullandı.