Youtube’den TV 100’e skandal sansür!

Çatışmaların başladığı ilk günden bugüne, Azerbaycan’da olan TV100 ekibi orada olan bitenleri tüm dünya ile paylaşmaya devam ediyor. Azerbaycan halkının da severek takip ettiği kanal için bugün youtube’dan skandal bir olay gerçekleşti. İşgalci Ermenistan ordusunun kanlı katliamlarını tüm dünya ile paylaşan kanal’ın youtube üzerinden yaptığı canlı yayını kapattı.
Bu konudaki ilk açıklama ise TV 100’ün Azerbaycan’da bulunan muhabiri Burak Ersemiz’den geldi. Ersemiz açıklamasında; ”Sivil Katliamları dünyaya duyurduk. TV 100 YouTube kanalı Ermenistanın şikayeti sonucu kapatıldı.. Lütfen begenip geçmeyin YouTube u yada ermenistan ordusunu haklı bulmuyorsanız paylaşın. Paylaştırın. !!!” ifadelerini kullandı. Youtube’nin bu sansürüne tüm dünyadan tepkiler geldi. Sosyal medyanın gündemine oturan bu konu ile ilgili twitter’da hastag açıldı ve tt oldu. Medyanın ve sanat camiasnın sevilen isimleride bu konuda sessiz kalmayarak tepkilerini dile getirdiler.
Şarkıcı Ebru Yaşar; ”Azerbaycan’da Ermenilerin sivillere yönelik katliamını gerçekleri ile canlı yayınlarda aktaran tv100 kanalının Youtube canlı yayını kapatıldı. #tv100eyoutubesansuru” ifadelerini kullandı.

Şarkıcı Fettah Can; ”Azerbaycan’da Ermenilerin sivilere katliamı gerçekleri ile canlı yayınlarda aktaran tv100 kanalının Youtube canlı yayını kapatıldı. @youtube#tv100eyoutubesansuruKabul etmiyoruz🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇦🇿🇦🇿🇦🇿” ifadelerini kullandı.

Şarkıcı; Gülben Ergen; ”Bir kanalı haber verdiği gerekçesi ile kapatmak hangi çağda yaşanabilir. @tv100” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya fenomeni Ata Benli; ”Ermenistan’nın Azerbaycan’ın sivil bölgelere düzenlediği saldırıları canlı yayınla aktaran TV 100 kanalının Youtube canlı yayını kapatıldı! İnanılmaz ama gerçek #tv100eyoutubesansuru” ifadelerini kullandı.

Yazar Bilal İşgören; ”Azerbaycan’da Ermenistan’nın sivil bölgelere gerçeklştedigi saldırıları canlı yayınlarla dünyaya aktaran @tv100kanalının Youtube canlı yayını kapatıldı.#tv100eyoutubesansuru” ifadelerini kullandı.
Azerbaycanlı Gazeteci Ceyhun Aşirov; ”Azerbaycan’da Ermenistan’nın sivil bölgelere gerçeklştedigi saldırıları canlı yayınlarla dünyaya aktaran @tv100kanalının Youtube canlı yayını kapatıldı.#tv100eyoutubesansuru” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Ela Rumeysa Cebeci; ”Azerbaycan’da Ermenilerin sivilere katliamı gerçekleri ile canlı yayınlarda aktaran #tv100 kanalımızın Youtube canlı yayını kapatıldı. #tv100eyoutubesansuru !” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya fenomeni Mehmet Berk Ergin; ”Azerbaycan’da yaşananları canlı yayınlarda aktaran tv100 kanalının Youtube canlı yayını kapatılmış.#tv100eyoutubesansuru” ifadelerini kullandı.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap