Written By DS Kültür Sanat
Categories:

Onlar bir zamanlar keyifle dinlediğiniz, her konserini takip ettiğiniz müzik gruplarıydı. Bazıları çoktan piyasadan elini eteğini çekti. Bazıları hala faaliyetlerini sürdürüyor. 2000’lerden başlayıp 80’lere doğru gidelim ve şarkılarıyla bir kaç kuşağın hafızasında yer eden o grupları hatırlayalım istedik.
Gökhan Türkmen
2008 yılında yayınladığı ”Büyük insan” isimli albümünün çıkış şarkısı olan Büyük insan ile büyük ses getiren başarılı şarkıcı Gökhan Türkmen, o dönemin en çok dinlenen isimlerinin başında yer alıyordu.

İlyas Yalçıntaş
2016 yılında yayınladığı albümü ”İçimdeki duman” ile büyük ses getirdi. Albümün çıkış şarkısı olan ve Yalçıntaş’ın ilk olarak yarışma programında seslendirdiği ve 100 milyon’dan fazla dinlenen şarkısı İncir hala en çok dinlenen şarkılar arasında yer alıyor.
Ufuk Çalışkan
2011 yılında yayınladığı Unutmak istiyorum isimli çalışması hala en çok dinlenen şarkılar arasında yer alıyor. Şarkı o dönemde milyonlarca kez dinlendi ve müzikseverlerden yoğun ilgi gördü.

Gripin
2010 yılında yayınladığı M.S. 05.03.2010 isimli albümünde yer alan ”Durma yağmur durma” ile o yılların en çok dinlenen şarkılarının başında geldi.

Murat Yürük
Söz, müziği kendisine ait olan ”Zaafımsın” şarkısı ile yayınlandığı döneme damgasını vuran Yürük, kendi döneminde yayınlanan ve binlerce lira dökülen şarkılara inat müzikseverlerden tam not alarak en çok dinlenen şarkılar arasındaki yerini aldı.